Chevrolet Volt | Zwiększony zasięg

W temacie elektrycznych samochodów fascynujemy się głównie kolejnymi spektakularnymi projektami Tesli, ale przecież "elektryki" to nie tylko Model S. Chevrolet zapowiedział właśnie znacznie zwiększony zasięg w Volcie 2016

Tesla S bestsellerem w...

Samochody elektryczne z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Jednak wielu kierowców ma wobec nich jeden bardzo poważny zarzut, i nie chodzi nam nawet o wygórowane ceny... Największą wadą jest ograniczony ZASIĘG.

Niewiele "elektryków" może pochwalić się dużą ilością kilometrów, jakie mogą pokonać na jednym ładowaniu. Problem ten dostrzegają także sami producenci. General Motors pochwalił się właśnie, że odświeżony Chevrolet Volt (rocznik modelowy 2016) będzie miał zwiększony zasięg. Na jednym ładowaniu nowy Chevy pokona ponad 85 km . Jednak trzeba pamiętać, że na pokładzie Volta zamontowano jeszcze silnik spalinowy. Po wyczerpaniu się baterii włącza się benzyniak - Chevrolet dalej jedzie w trybie elektryczny, ale moc pochodzi z generatora zasilanego przez klasyczny silnik. Chevrolet nazywa ten system "samochodem elektrycznym o zwiększonym zasięgu".

W galerii zamieszczamy dużą paczkę zdjęć Chevroleta Volta z lekko odmienionym wyglądem. Trzeba przyznać, że elektryczny Chevrolet prezentuje się całkiem nieźle.

Chevrolet na rynku wtórnym - najlepsze okazje

fot. Chevrolet

Dużym atutem Volta będzie z pewnością cena. W Stanach cenę podstawowej wersji (jak to z elektrykami bywa, już porządnie wyposażonej) ustalono na poziomie 34 tysięcy dolarów, czyli około 128 tysięcy złotych. Amerykanie mogą liczyć także na dopłatę od rządu, która może sięgnąć nawet 7,5 tysiąca dolarów (28 tys zł).

Ze względu na decyzję GM o wycofaniu Chevroleta ze Starego Kontynentu, widok Volta na europejskich drogach będzie rzadkością. Myślicie, że odświeżony Volt (może w szatach Opla, jak miało to miejsce wcześniej) miałby szansę na naszym rynku?

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Leaf | Jednak za krótko, będzie dłużej

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.