Szybko, szybciej, Tesla. Zmiany w gamie modelowej

Tesla to zdecydowanie jeden z najciekawszych producentów elektrycznych samochodów. Elektryki producenta z Kalifornii imponują osiągami i zasięgiem. Teraz dowiedzieliśmy się paru rzeczy o przyszłych planach Tesla Motors

Tesla S bestsellerem w...

Tesla to chyba jedyny producent samochodów elektrycznych, który potrafi rozpalić zmysły zagorzałych miłośników motoryzacji. Samochody z Kalifornii przyspieszeniem i prędkością maksymalną potrafią zawstydzić niejedno sportowe auto, a ich baterie oferują kierowcy naprawdę rozsądny zasięg na jednym ładowaniu. Ostatnio wokół Tesli Motors zrobiło się głośno, a to za sprawą Elona Muska, który wyjawił parę informacji o najbliższych planach swojej firmy.

Zaczęliśmy od osiągów, to przy osiągach zostaniemy. Tesla Model S otrzymał ostatnio groźnie brzmiący Ludicrous Mode. Zainstalowany w Tesla Model S P85D sprawia, że sprint do pierwszej setki trwa teraz zaledwie 2,8 sekundy... Koszt pakietu? 5 tysięcy dolarów dla aktualnych posiadaczy Tesli i 10 tysięcy dla nowych klientów. Flagowe Tesle otrzymały też nowe baterie 90 kWh (możemy zamówić nowe auto, bądź wymienić poprzednią baterię o pojemności 85 kWh na nową). Według Elona Muska najmocniejsza teraz Tesla Model S P90D oferuje aż... 762 KM (159 KM z przodu i 503 KM z tyłu). Zasięg tej bestii? 407 km. Spokojniejsza Tesla 90D na jednym ładowaniu pokona prawie 500 kilometrów.

Jak widzimy, Model S jest nieprzerwanie rozwijany, ale dowiedzieliśmy się właśnie, że Tesla planuje wprowadzenie zupełnie nowej generacji. Elon Musk i jego ekipa pracuje nad następcą pełną parą - nowy Modelu S ma być gotowy w przeciągu 4 lat, możemy się go więc spodziewać w 2019 roku. Na razie nie wiemy zbyt wiele. Z zapowiedzi wynika tylko, że będzie to oczywiście najszybsza Tesla Model S w historii.

fot. Tesla | Zbliżający się pierwszy SUV marki, Model X

Na koniec zostawiliśmy nowinki, jakie wyjawił Elon Musk na temat zbliżającego się Modelu X. Według szefa Tesli ich pierwszy SUV poważnie zagrozi największym gigantom w segmencie - z nowymi bateriami na pokładzie (90 kWh) Model X ma rozpędzać się do pierwszej setki w 3,3 sekundy. Czyżby nadjeżdżało najszybsze auto klasy SUV?

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Leaf | Jednak za krótko, będzie dłużej

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.