Elektryczny Ford Focus

Na Salonie Samochodowym w Genewie Ford zaprezentował swoje pierwsze elektryczne auto. Focus Electric stanie się flagowym samochodem elektrycznej rodziny Forda, która będzie systematycznie poszerzana o kolejne modele. Co ma do zaoferowania?

Jak powinien brzmieć elektryczny Focus?

Focus Electric nie jest hybrydą, ani tzw. hybrydą o przedłużonym zasięgu. To w pełni elektryczny samochód wyposażony w zestaw akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 23 kWh. Ich ładowanie, po podłączeniu do odpowiedniego gniazda, trwa od trzech do czterech godzin. Na w pełni naładowanych bateriach Focus Electric przejedzie maksymalnie 160 km.

Nowość Forda została oparta na standardowym, pięciodrzwiowym Focusie. Marka zapewnia, że jego elektryczny wariant nie ustępuje mu pod względem charakterystyki prowadzenia i skuteczności hamowania. Ma jednak ogromną zaletę - brak silnika spalinowego zapewnia ciszę w kabinie, co nowością w przypadku aut napędzanych prądem nie jest, ale zwiększa komfort podróżowania.

Prócz nowego napędu Focus Electric otrzyma jeszcze zaawansowany system komunikacji samochodowej SYNC, który będzie sterowany głosem. Na razie nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle elektryczny Ford wjedzie do polskich salonów.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Taksówki przyszłości

Ford wyciśnie 180 KM z 1.0 EcoBoost

Ford Focus - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.