Elektryczny sportowiec od Infiniti

Choć do Salonu Samochodowego w Genewie pozostały jeszcze ponad trzy miesiące, to Infiniti zapowiedziało już, że w Szwajcarii zaprezentuje koncepcyjny samochód sportowy z napędem elektrycznym. W ten sposób Japończycy chcą połączyć ekologię z emocjami

Infiniti pracuje nad projektem zupełnie nowego samochodu sportowego od dłuższego czasu. Japończycy nazywają go samochodem elektrycznym o przedłużonym zasięgu, co oznacza ni mniej ni więcej, że do napędu studyjnego pojazdu posłuży zespół hybrydowy z wydajnym silnikiem na prąd. To pozwoli pogodzić sportowe osiągi z niską emisją i dostatecznie dużym zasięgiem auta.

Andy Palmer, wiceprezes Nissan Motors i Infiniti, powiedział:

W przyszłym roku w Genewie, zaprezentujemy naszą wizję całkowicie nowego samochodu o inspirujących osiągach. Już w tej chwili Infiniti ma w gamie samochody z napędem hybrydowym oraz z ekologicznym dieslem. Teraz, kiedy w drodze jest już elektryczny sedan, kolejnym naturalnym krokiem będzie przekroczenie punktu, w którym krzyżują się osiągi i ekologia.

Pierwsze zdjęcia samochodu, którego nazwy jeszcze nie znamy, przypominają nieco koncepcyjne auto o nazwie Essence , które zostało pokazane w 2009 roku. Miejmy nadzieję, że nowy projekt będzie robił podobne wrażenie. Na więcej szczegółów będziemy musieli jeszcze poczekać.

InfinitiInfiniti Infiniti

 

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Infiniti FX50 Vettel Edition

Infiniti JX | Galeria

Samochody: Infiniti - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.