Opony klasy premium. Mercedes dobiera je idealnie do modelu

Pod tekstami umieszczono linki reklamowe
24.06.2020 11:19
A A A
Mercedes

Mercedes (Mercedes)

autor
open-image
Opona samochodowa styka się z podłożem na obszarze o wielkości kartki A4. Ten niewielki fragment jest jednak kluczowy, bowiem stanowi jedyny łącznik pojazdu z nawierzchnią. Tym samym, należy do kupna ogumienia podejść z rozwagą i odpowiedzialnością. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze i czy warto postawić na produkt z metką premium.
  • Współpraca z ekspertami

   Opracowanie nowego modelu pojazdu to proces długi i kosztowny, obejmujący kilkadziesiąt tysięcy kilometrów testów w rozmaitych warunkach. Zarówno na drogach w obrębie najgorętszych miejsc globu, jak i w tych, gdzie panują arktyczne mrozy. Zebrane tam doświadczenia inżynierów i kierowców testowych wykorzystywane są przy projektowaniu opon trafiających na pierwszy montaż do wielu pojazdów. Właśnie tą drogą poszedł Mercedes przygotowując ogumienie z myślą o autach wszelkiej kategorii.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • Kooperacja z producentami

   Jak pokazują badania prowadzone przez niezależne organizacje, kluczową sprawą jest struktura bieżnika i liczba dodatków w mieszance gumy. By zoptymalizować skład mieszanki, Mercedes zdecydował się na współpracę z największymi graczami rynku oponiarskiego. Ogumienie z oznaczeniem Mercedes Original wiąże się z dopasowaniem technologii pod konkretny model niemieckiego producenta. To przekłada się również na niskie opory toczenia i zmniejszone zużycie paliwa.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • We wszystkich warunkach

   Opony Mercedes Original dysponują rozmaitymi możliwościami jezdnymi i wpisują się w większość segmentów. Spełniają one oczekiwania na publicznych drogach, jak i w torowych, wyścigowych warunkach. Zwłaszcza w autach z logo AMG. Tym samym, korzystanie z ośrodków badawczo-wdrożeniowych koncernów oponiarskich jest kluczowe. Dzięki temu, możemy mieć spokój w kwestii bezpieczeństwa i optymalnej pracy zawieszenia.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • Cisza i spokój

   Mercedes opracował kilka rodzajów opon. Original Silent zostały wyposażone w wewnętrzną wkładkę tłumiącą wykonaną z piany. Zmniejszony hałas sprawdzi się w modelach, które przemierzają długie odcinki autostradowe z wysokimi prędkościami. Natomiast Mercedes Original Extended to ogumienie z usztywnionymi ścianami bocznymi typu Run-flat. W razie uszkodzenia i nagłej utraty ciśnienia, są w stanie zapewnić bezpieczną jazdę nawet przy 80 km/h.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • Jedź na tor

   Amatorzy sportowych doznań z pewnością docenią opony Mercedes Original 1. To produkt przewidziany do samochodów AMG i jazdy torowej. Zastosowana mieszanka gumy i struktura bieżnika są dostosowane do ogromnych przeciążeń i eksploatacji na granicy praw fizyki. Warto też pamiętać, że Mercedesy wyprodukowane po czerwcu 2014 roku wyposażono w system monitorowania ciśnienia w ogumieniu. Czujniki w trybie ciągłym monitorują ciśnienie i temperaturę.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • Korzystaj z wyspecjalizowanego zakładu wulkanizacyjnego

   Dobrze wyposażony serwis to podstawa. Mercedes w swoich autoryzowanych serwisach dysponuje nowoczesnym sprzętem i pełnym wachlarzem usług związanych z ogumieniem i felgami. Tym samym, możemy liczyć na okresową kontrolę bieżnika, stanu ścian bocznych i stopki opony, precyzyjne wyważanie i dokręcenie, kalibrację czujników, a także mycie odpowiednimi środkami chemicznymi i przechowywanie we właściwie przygotowanych pomieszczeniach.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
autor

*** ***

REDAKCJA

Więcej o: