Skoda Kodiaq - sprawdzamy co oferuje najpopularniejszy SUV Skody

Pod tekstami umieszczono linki reklamowe
20.05.2020 15:28
A A A
Skoda Kodiaq

Skoda Kodiaq (Skoda)

autor
open-image
Największy SUV Skody bije rekordy popularności. W zeszłym roku klienci w Polsce odebrali ponad 5 tysięcy egzemplarzy Kodiaqa. W związku z jubileuszem koncernu Skoda przygotowała specjalną ofertę - flagowy model można kupić z solidnym rabatem. Sprawdzamy zatem, czy warto skorzystać z oferty.
  • Spory prześwit i napęd 4x4

   Blisko 19 cm prześwitu w połączeniu z napędem na cztery koła pozwala bez obaw zapuszczać się tam, gdzie kończy się asfalt. Inteligentne 4x4 stosowane w Skodzie płynnie przekazuje moment obrotowy na cztery koła. Gdy jedno z nich traci przyczepność, niutonometry trafiają na opony, które mają lepszy kontakt z podłożem. AWD występuje w 2.0 TSI (190 KM), a także 2.0 TDI (150 i 190 KM). Pomaga też elektronika – tryb Off-Road i asystent zjazdu ze wzniesienia.
   SPRAWDŹ CENNIK
  • Od 150 do 190 KM

   Podstawowe wersje Kodiaqa występują z napędem na przednią oś. Najmocniejsze łączą się z 4x4. Dynamiczne jednostki napędowe mogą współpracować z 6-stopniową skrzynią manualną albo dwusprzęgłowym automatem DSG. Bazowym motorem jest 1.5 TSI (150 KM). 190-konne 2.0 TSI to propozycja dla żądnych dobrej dynamiki zarówno w mieście jak i na autostradzie. 2-litrowy diesel o mocy 150 KM zużywa w cyklu średnim skromne 6,2-6,7 litra na 100 km.
   SPRAWDŹ CENNIK
  • Przestrzeń dla 7 osób

   Skoda jeszcze nigdy nie mogła pochwalić się kabiną zdolną w komfortowych warunkach przewieźć siedmiu pasażerów. Kodiaq ma też wielki bagażnik, który w 5-osobowej konfiguracji zmieści 650 litrów do okien i 835 do linii dachu. Jeśli macie zamiar przewieźć pralkę, lodówkę i wózek dziecięcy równocześnie, nie ma problemu. Błyskawicznie składamy asymetryczne oparcie i zyskujemy dostęp do 2065 l. Na uwagę zasługuje też dobra jakość materiałów wykończeniowych.
   SPRAWDŹ CENNIK
  • Długa lista dodatków

   W ostatnich latach Skoda mocno popracowała nad udogodnieniami. To przekłada się na spore możliwości personalizacji. Warto postawić na system kamer 360 stopni i reflektory FULL LED. O zmiany charakteru auta dba opcjonalne zawieszenie adaptacyjne występujące z 4x4. Wpływa na twardość zawieszenia i pracę DSG. Pasażerowie mogą też korzystać z trójstrefowej klimatyzacji, panoramicznego okna dachowego i zaawansowanego kombajnu multimedialnego.
   SPRAWDŹ CENNIK
  • Konfiguruj bez wychodzenia z domu

   Skoda szybko podchwytuje rynkowe trendy i już w zeszłym roku przedstawiła klientom możliwość konfiguracji auta przez internet.Mało tego, na specjalnie przygotowanej stronie połączymy się w trybie wideo z ekspertem i poznamy wszelkie szczegóły dotyczącego danego modelu, opcji wartych rozważenia, a także rodzajów finansowania. W ramach aktualnej promocji obejmującej samochody z rocznika 2019, Kodiaq dostępny jest z rabatem sięgającym 15 500 złotych.
   SPRAWDŹ CENNIK
autor

*** ***

REDAKCJA