To jedyny łącznik auta z nawierzchnią. Nie daj się zwieść i wybierz odpowiednie opony

Pod tekstami umieszczono linki reklamowe
12.05.2020 09:36
A A A
Michelin

Michelin (Michelin)

autor
open-image
Początek wiosny to idealny moment na wymianę opon. Średnia temperatura dobowa jest wyraźnie wyższa niż w sezonie jesienno-zimowym, co wyraźnie pogarsza właściwości gumy przewidzianej na zimę. By temu zaradzić, należy wybrać odpowiedni produkt dopasowany do parametrów auta i warunków eksploatacji. Pamiętajmy, że tutaj chodzi przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo.
  • Nie czekaj z wymianą

   Fachowcy zalecają zmianę opon na letnie w chwili, gdy średniodobowa temperatura przekracza 7 stopni powyżej zera. Wtedy zimowa mieszanka traci swoje właściwości i przestaje zapewniać optymalną trakcję. Miękka guma w wysokiej temperaturze jest też podatna na wszelkie uszkodzenia. Wystarczy za szybko wjechać na krawężnik, by uszkodzić konstrukcję opony. To samo tyczy się przejazdów przez zapadnięte studzienki i wszelkiej maści ubytki w asfalcie.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Kolejne problemy

   Jak pokazują testy ADAC i innych organizacji zajmujących się profesjonalnym sprawdzaniem opon w rozmaitych warunkach, wadą „zimówek”, która ujawnia się przy wyższych temperaturach jest dłuższa droga hamowania, nawet o 20-25 metrów. Ponadto, wjazd w płytką, lecz rozległą kałużę może skończyć się niekontrolowanym poślizgiem i w efekcie stłuczką lub innymi kosztownymi zniszczeniami. Warto rozważyć opony całoroczne.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • A może całoroczne?

   Coraz większym uznaniem cieszą się opony całoroczne. Klimat się ociepla, a zimy stają się łagodniejsze. Jeśli nie użytkujemy auta w alpejskich warunkach, dobrym wyborem będzie całoroczna guma. Michelin CROSSCLIMATE+ pozwala podróżować z prędkościami rzędu 240 km/h, a generowany poziom hałasu to przyzwoite 69 dB. Występuje w rozmiarze 15-19 cali i przewidziany jest do samochodów osobowych. Obecnie dostępna w dobrej cenie.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Nie bagatelizuj bezpieczeństwa

   Odpowiednio dobrana opona jest gwarantem nie tylko naszego bezpieczeństwa, lecz również innych użytkowników drogi. Wysokiej klasy produkt cechuje się odpornością na aquaplaning, niskimi oporami toczenia korzystnie wpływającymi na zużycie paliwa, równomiernym i powolnym zużyciem bieżnika, a także odpowiednim poziomem przyczepności, niezależnie od głębokości bieżnika. Na te elementy zwracajmy uwagę, by poprawić komfort codziennej eksploatacji.
   SPRAWDŹ CENĘ
autor

*** ***

REDAKCJA

Więcej o: