Zwinne, szybkie i praktyczne - sprawdzamy miejskie Toyoty

Pod tekstami umieszczono linki reklamowe
03.05.2020 13:20
A A A
Toyota Aygo

Toyota Aygo (Toyota)

autor
open-image
Toyota od wielu lat zajmuje w Polsce czołowe miejsca w rankingach sprzedaży. Nic dziwnego, bowiem obecne portfolio jest naprawdę szerokie. Obok SUV-ów i crossoverów, znajdziemy w ofercie również auta, jakimi Polacy jeżdżą najczęściej. To samochody sprawdzające się nie tylko w mieście, lecz również w trasie. Mowa tu o Aygo i Yarisie. Podstawie wielu flot w dużych koncernach. Czym przekonują podczas codziennej eksploatacji?
  • Toyota Aygo – Najmniejsza w rodzinie

   Samochód segmentu A wcale nie musi być nudny. Świetny przykład daje Toyota modelem Aygo. Jest barwna, oryginalna i wyraźnie odcina się od konserwatywnej konkurencji. Ma 346,5 centymetra długości, więc wszędzie się zmieści i łatwo nią manewrować w zatłoczonych arteriach wielkomiejskich. Auto można wyposażyć w 15-calowe, aluminiowe obręcze i wybrać jeden z 7 wyrazistych lakierów nadwozia wraz z kontrastującym dachem utrzymanym w tonacji fortepianowej czerni.
   SPRAWDŹ CENNIK
  • Gadżety podnoszące komfort i bezpieczeństwo

   Aygo występuje w trzech specyfikacjach i oferuje całkiem niezłą listę dodatków. To między innymi automatyczna klimatyzacja, system bezkluczykowego dostępu, czy kamera cofania. Jeśli zdecydujemy się na automatyczną skrzynię, otrzymamy łopatki przy kierownicy. Przyzwoicie też wypada multimedialny kombajn z 7-calowym ekranem. Można nim zawiadywać poprzez dotyk. Urządzenie współpracuje ze smartfonami i zewnętrznymi nośnikami pamięci.
   SPRAWDŹ CENNIK
  • Wolnossący i trwały

   Miejska Toyota korzysta ze sprawdzonego źródła napędowego. Litrowy silnik generuje 72 KM i może współpracować z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. W cyklu miejskim zużywa skromne 4,8-5,3 litra benzyny na 100 kilometrów. Ponadto, na Aygo przewidziano rabat sięgający 8910 zł.
   SPRAWDŹ CENNIK
  • Toyota Yaris – Bestsellerowy model

   To jeden z najbardziej wszechstronnych samochodów segmentu B. Nie tylko z uwagi na przestronne i funkcjonalne wnętrze, lecz również wiele rodzajów siły napędowej. To jednak początek długiej listy argumentów. Najnowszy Yaris ma 394,5 cm długości, 169,5 szerokości i 151 wysokości. Może również pochwalić się maksymalną pojemnością bagażnika na poziomie 1119 litrów. Sporo. Dzięki temu z powodzeniem przewieziemy lodówkę, pralkę lub duży telewizor.
   SPRAWDŹ CENNIK
  • Kilka źródeł siły napędowej

   Benzynowe, wolnossące silniki są niemal bezobsługowe. Wymagają tylko okresowego serwisu, co obniża koszty eksploatacji. Podstawowy ma 72, zaś mocniejszy 111 KM. Najciekawiej prezentuje się natomiast wariant hybrydowy. Elektryczno-spalinowy tandem dysponuje mocą 100 KM. Z uwagi na motor elektryczny, cechuje się świetną elastycznością już od startu. Przekonuje też znikomym zapotrzebowaniem na paliwo. W średnim rozrachunku konsumuje skromne 4,7-5 l.
   SPRAWDŹ CENNIK
  • Personalizacja i wszechstronność

   Yaris jest znacznie większy od Aygo i tym samym bardziej wszechstronny. Sprawdzi się nie tylko w mieście, lecz również na autostradzie. Oferuje też spore możliwości personalizacji. Dostępny jest z rabatem sięgającym 6000 zł.
   SPRAWDŹ CENNIK
  • Internetowy salon Toyoty

   W ramach akcji "Polska Rusza" warto odwiedzić internetowy salon Toyoty. Decydując się na wideorozmowę możemy liczyć na obejrzenie z bliska wraz z doradcą wybranego modelu Toyoty, uzyskanie pomocy w jego konfiguracji i otrzymanie interesującej nas oferty.
   SPRAWDŹ CENNIK
autor

*** ***

REDAKCJA

Więcej o: