Wybierz właściwe opony. Na co trzeba zwrócić uwagę i czy warto dopłacać do droższych modeli?

Pod tekstami umieszczono linki reklamowe
01.05.2020 09:53
A A A
Continental

Continental (Continental)

autor
open-image
Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza czas zmiany opon z zimowych na letnie. Dla wielu kierowców jest to też moment zakupu ogumienia. Podpowiadamy jak przejść przez proces zakupu i nie dać się zwariować.
  • Przeanalizuj swoje potrzeby

   Kluczowym elementem jest dopasowanie opony nie tylko do samochodu, ale także do własnych oczekiwań. Hałas, twardość i możliwości ogumienia to naprawdę ważny temat, który często jest całkowicie bagatelizowany. Wiele osób kieruje się wyłącznie ceną, przez co później narzekają na pogorszenie właściwości jezdnych ich samochodów. Warto więc przyjrzeć się ofercie sprawdzonych opon, wybieranych na pierwszy montaż przez czołowych producentów.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • Jeśli lubisz dynamiczną jazdę

   Mając zapas mocy pod prawą nogą i auto, którego właściwości jezdne zdecydowanie wyróżniają się z tłumu, warto pomyśleć o ogumieniu o sportowym charakterze. Opona SportContact 6 doskonale łączy codzienny komfort z wysoką przyczepnością. Dostępność dużych rozmiarów (do 24 cali) umożliwia dopasowanie jej do wielu samochodów. Konstrukcja tej opony wykorzystuje technologię Force Vectoring i Black Chili, dzięki czemu oferuje wyższą przyczepność i lepszą stabilność.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • Codzienna uniwersalność

   Opona Continental PremiumContact 6 to najbardziej uniwersalna propozycja w gamie tej marki. Stosowana jest ona przez wielu producentów, a szeroka dostępność rozmiarów pozwala na założenie tego modelu do wielu aut. Niskie opory toczenia oznaczają obniżony hałas generowany przez oponę, co jest szczególnie ważne w długich podróżach. Continental w tym modelu zastosował zoptymalizowaną mieszankę polimerów, która wydłużyła żywotność opony o 15%.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • Jeśli lubisz oszczędzać...

   ...to z pewnością polubisz opony typu Eco. Continental EcoContact 6 to ogumienie kierowane nie tylko do małych samochodów - największy oferowany rozmiar to aż 22 cale. Wyraźnie zredukowane opory toczenia pozytywnie wpływają na obniżenie zużycia paliwa przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej przyczepności. Technologia GreenChili 2.0, czyli unikalna mieszanka opracowana przez Continental, jest gwarancją dłuższej żywotności i pełnej skuteczności.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • Na każdy sezon? Czemu nie!

   Obecnie zimy nie są już tak wymagające jak jeszcze kilka lat temu. Przy zmieniającym się klimacie warto też rozważyć zmianę podejścia do opon. Ogumienie wielosezonowe sprawdzi się u osób, które poruszają się głównie po mieście i jego okolicach. Continental AllSeasonContact to opona przeznaczona do wielu modeli (oferowana w rozmiarze od 14 do 20 cali). Jej skuteczność jest wysoka zarówno w letnich jak i zimowych warunkach.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • Na co zwrócić uwagę?

   Przede wszystkim na homologację, nośność i specyfikację danego modelu. Mając na rynku szeroki wybór opon warto dokładnie przeanalizować wszystkie propozycje i dobrać coś, co nie tylko spełnia nasze oczekiwania, ale jest także dostosowane do naszego samochodu. Ważnym elementem jest też gwarancja - przykładowo Continental udziela aż 7 lat gwarancji na swoje produkty, co daje poczucie bezpieczeństwa i świadczy o solidności ogumienia.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
autor

*** ***

REDAKCJA

Więcej o: