Wybór opon nie zawsze jest prosty. Jakie opony wybrać do konkretnego samochodu?

Pod tekstami umieszczono linki reklamowe
01.05.2020 10:15
A A A
Continental

Continental (Continental)

autor
open-image
Może się wydawać, że opona to zwykły kawałek gumy. Jednak opona oponie nie równa. Należy pamiętać, że ogumienie to jedyny styk samochodu z nawierzchnią i to właśnie od opon w dużej mierze zależy przyczepność i osiągi samochodu.
  • Continental SportContact 6

   Modele z serii SportContact 6 są przeznaczone do samochodów sportowych i o najwyższych osiągach. Continental SportContact 6 jest homologowany na pierwsze wyposażenie w takich autach jak Audi, BMW, Mercedes-Benz, Maserati czy Tesla. W czasie testów zostały sprawdzone przy prędkościach przekraczających 350 km/h. Zastosowana przez Continental technologia Aralon 350 pozwala na bezpieczną jazdę nawet w tak ekstremalnych warunkach.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • Doskonała przyczepność

   Doskonała przyczepność niezależnie od kierunku jazdy została osiągnięta dzięki szeregowi innowacji. Mieszanka gumowa Black Chilli ma nowy składnik Micro Flexibility Compound gwarantujący doskonałe przyspieszenie oraz skuteczne hamowanie przy niskich i wysokich temperaturach. Barki opon mają skomplikowaną strukturę bieżnika, która umożliwia skuteczne przenoszenie sił bocznych w czasie dynamicznego pokonywania zakrętów.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • Continental PremiumContact 6

   PremiumContact to doskonałe opony do każdego samochodu, ale pasują zwłaszcza do aut klasy premium. Uzyskały homologację takich producentów jak Audi, Jaguar, Maserati, Mercedes-Benz, Volvo i Polestar. Oprócz doskonałych osiągów zapewniają wyjątkowo wysoki komfort podróżowania oraz, dzięki nowej zoptymalizowanej mieszance polimerów pozwalają uzyskać przebiegi dłuższe nawet o 15%.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • Precyzja i komfort

   Zaawansowany wzór dużych części bieżnika poprawia precyzję prowadzenia, a także umożliwia przenoszenie większych sił bocznych w trakcie jazdy po krętej drodze. Zastosowana krzemionka o unikalnej strukturze sprawia, że hamowanie na mokrej nawierzchni jest wyjątkowo skuteczne. Continental PremiumContact 6 jest zwycięzcą wielu konsumenckich testów, a jego dodatkowa zaleta to szeroka gama dostępnych rozmiarów.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • Continental EcoContact 6

   Continental EcoContact 6 to letnie opony przeznaczone do samochodów miejskich, kompaktowych oraz coraz popularniejszych SUV-ów. Przy projektowaniu przywiązano szczególną wagę do właściwości ekologicznych oraz ekonomicznej eksploatacji. Dzięki mieszance gumowej Green Chilli udało się osiągnąć niskie opory toczenia i dużą żywotność przy jednoczesnym utrzymaniu wzorowych parametrów jezdnych - krótkiej drodze hamowania i wysokim komforcie.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • Opona do samochodów miejskich

   Niższe opory toczenia uzyskiwane przez opony Continental EcoContact 6 oznaczają obniżone zużycie paliwa, a większa trwałość materiałów pozwala na bardziej ekonomiczną eksploatację. Połączenie obu powyższych cech sprawia, że ten model opony jest wyjątkowo ekologiczny, bo minimalizuje wpływ na środowisko naturalne. Continental EcoContact 6 zapewnia doskonałe właściwości jezdne na co dzień i z tego powodu uzyskuje liczne rekomendacje producentów samochodów.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • Continental AllSeasonContact

   Continental AllSeason Contact to opony całoroczne, których popularność rośnie w ostatnich latach. Dobre własności jezdne w zróżnicowanych warunkach zostały uzyskane dzięki wykorzystaniu najnowszych dostępnych technologii. Dodatki żywicy i duża zawartość krzemionki pozwalają osiągnąć elastyczność w szerokim zakresie temperatur, dlatego opony zachowują swoje właściwości również w warunkach zimowych. Są przewidywalne i bezpieczne na śniegu i mokrej nawierzchni.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
  • A może opony całoroczne?

   Bieżnik ma wzór adaptujący się do warunków użytkowania dlatego skutecznie chroni przed zjawiskiem poduszki wodnej (aquaplaning), a minimalna liczba lameli sprawia, że prowadzenie opon AllSeasonContact jest lepsze w każdych warunkach. Wielosezonowe opony Continental mają homologację 3PMSF oznaczoną symbolem potrójnego górskiego szczytu z płatkiem śniegu.
   SPRAWDŹ OFERTĘ
autor

*** ***

REDAKCJA

Więcej o: