Trzy oblicza hybrydowego kompakta - porównujemy sedana, hatchbacka i kombi

Redakcja
04.04.2019 10:55
A A A
Toyota Corolla Hatchback

Toyota Corolla Hatchback (Toyota)

autor
open-image
Corolla to niemal znak firmowy Toyoty. To też numer jeden w rankingach sprzedaży wszech czasów. Auto zadebiutowało w 1966, a obecnie mamy na rynku już 12 wcielenie bestsellerowego modelu, dla którego 2015 rok był rekordowy - 1,35 miliona sprzedanych egzemplarzy. Najnowsza generacja występuje w trzech wersjach nadwozia i z mocną hybrydą.
  • Toyota Corolla Touring Sports

   Najbardziej rodzinną wersję Corolli można nabyć w jednej z 15 kolorystycznych konfiguracji nadwozia. To nie tylko lakier karoserii, lecz również odcinający się w udany sposób czarny dach.
   SPRAWDŹ CENNIK
  • Nowoczesny wygląd i bogate wyposażenie

   Toyota ma 465 cm długości, a w bagażniku zmieści 596 litrów (581 hybryda). Wygląda nowocześnie i oferuje całkiem bogate wyposażenie. To między innymi panoramiczne okno dachowe, diodowe reflektory, system multimedialny z 8-calowym ekranem, czy adaptacyjny tempomat.
   SPRAWDŹ CENNIK
  • 3 silniki do wyboru

   Japońskie kombi ma trzy silniki do wyboru. Podstawowy wariant stanowi benzynowe 1.2 Turbo o mocy 116 KM. Z manualną skrzynią przyspiesza do setki w 9,6 sekundy.
   SPRAWDŹ CENNIK
  • Hybryda na miarę obecnych czasów

   Hybrydy są dwie. Bazowa opiera się na 1.8-litrowym motorze konwencjonalnym wspieranym przez jednostkę elektryczną. Ma 122 KM i zużywa w cyklu mieszanym od 4,3 do 5,1 litra. Na szczycie gamy stoi 2.0 Hybrid Dynamic Force. 184 koni mocy systemowej pozwala na sprint do setki w 8,1 s.
   SPRAWDŹ CENNIK
  • Toyota Corolla Hatchback

   Japoński kompakt występuje również jako klasyczny, 5-drzwiowy hatchback. Ta odmiana ma 437 cm długości, 179 szerokości i 143,5 wysokości. Rozstaw osi wynosi 264 cm. Podobnie jak kombi, tak i tu mamy do wyboru 15 wariantów kolorystycznych nadwozia.
   SPRAWDŹ CENNIK
  • Dobre wyposażenie

   Na liście wyposażenia znajdziemy 18-calowe obręcze aluminiowe, a także matrycowe reflektory LED z adaptacyjnymi światłami drogowymi. Ich jakość docenimy przede wszystkim w nocy.
   SPRAWDŹ CENNIK
  • Na co zwrócić uwagę?

   Lista silników jest tożsama z kombi. Warto jednak zwrócić uwagę na nieco ciaśniejsze wnętrze i bagażnik o pojemności 361 litrów. Bardziej zwarte nadwozie i krótszy rozstaw osi przekładają się jednak na lepsze prowadzenie w zakrętach. Całości dopełnia precyzyjny układ kierowniczy i sprężyste zawieszenie z powodzeniem radzące sobie z wszelkimi ubytkami w asfalcie, czy progami zwalniającymi. Dobrze też wyciszono kabinę.
   SPRAWDŹ CENNIK
  • Toyota Corolla Sedan

   Limuzyna łączy w sobie cechy reprezentacyjnego auta z funkcjonalnością. Ma 463 cm długości, a rozstaw osi wynosi 270 cm. Standardowo Corolla Sedan opuszcza salon na 15-calowych obręczach, ale na liście opcji znajdziemy osiemnastki.
   SPRAWDŹ CENNIK
  • System wykrywania pieszych i nie tylko

   Już w bazowej wersji otrzymujemy LED-owe światła do jazdy dziennej, adaptacyjny tempomat, manualną klimatyzację oraz układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów.
   SPRAWDŹ CENNIK
  • Trwały silnik wolnossący

   To jedyna odmiana w gamie, w której znajdziemy wolnossącą jednostkę benzynową. Ma 1.6 litra pojemności i 4 cylindry. Generuje 132 KM i 160 Nm. Można ją sparować z manualną, 6-stopniową przekładnią lub bezstopniowym automatem.
   SPRAWDŹ CENNIK
  • Ostatnie chwile wyprzedaży

   W związku z trwającą kampanią wyprzedażową wszystkie odmiany Corolli zyskały spore rabaty. Nowoczesny kompakt z rodzinnym nadwoziem może być tańszy nawet o 16 500 złotych. Maksymalny upust na hatchbacka sięga 16,5, a na limuzynę - 16 tysięcy złotych. Ponadto, importer przygotował elastyczny program leasingowy. Można dopasować do własnych możliwości okres trwania umowy i wysokość wkładu własnego. Produkt skierowany jest do firm i klientów prywatnych.
   SPRAWDŹ CENNIK
autor

*** ***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: