Jeden SUV - trzy oblicza. Sprawdzamy wcielenia Hyundaia Kona

Redakcja
17.10.2018 11:02
A A A
Hyundai KONA Hybrid

Hyundai KONA Hybrid (Hyundai)

autor
open-image
Najmniejszy w ofercie Hyundaia crossover ma kilka twarzy. Występuje jako wersja klasyczna, zasilana benzyną lub olejem napędowym, hybryda, a także w pełni elektryczna z zasięgiem przekraczającym 400 kilometrów. Sprawdzamy, czy warto spojrzeć na Konę łaskawym okiem.
  • Oryginalny projekt

   Kona jest jednym z najbardziej wyrazistych przedstawicieli segmentu B. Ma 416,5 cm długości, 180 szerokości i 156,5 wysokości. Spory prześwit na poziomie 17 centymetrów pozwala zjechać z utwardzonych szlaków, zwłaszcza w wersji z napędem na cztery koła.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Od 120 do 177 koni mechanicznych

   Decyzja o wyborze odpowiedniej jednostki nie będzie prosta. Wszystkie silniki są wsparte doładowaniem. Podstawowy ma litr pojemności i generuje 120 KM. Żądni mocniejszych wrażeń powinni postawić na 1.6 T-GDI o mocy 177 KM. W standardzie ma dwusprzęgłową, automatyczną przekładnię i napęd na przednią lub obie osie.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Kona Hybrid

   Wersja hybrydowa jako ostatnia dołączyła do palety napędowej Kony. Tandem elektryczno-spalinowy opiera się na 1.6-litrowym motorze benzynowym. Układ generuje 141 KM mocy systemowej i 256 Nm.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Bogate wyposażenie

   Hybrydę można wyposażyć w systemy, których nie znajdziemy w pozostałych odmianach. Komputer potrafi utrzymać auto w pasie ruchu, a także wykrywa przeszkody w postaci innych samochodów, pieszych i rowerzystów. W przypadku braku reakcji kierowcy, automatycznie uruchomi hamulce.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Kona Electric

   Elektryczna Kona występuje w dwóch wersjach. Podstawowa ma 136 KM i baterie o pojemności 39,2 kWh. To wystarcza, by pokonać 289 kilometrów na pełnym „baku” (według WLTP).
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Życie z elektrykiem

   Na co dzień, Kona sprawuje się niczym auto z klasycznym napędem. Niemniej, znacznie lepiej przyspiesza, bowiem maksymalny moment obrotowy dostępny jest od startu. Ma napęd na przednie koła i waży 1685 kg. Masy jednak nie czuć. Łatwo nią lawirować między samochodami i wykonywać dynamiczne manewry.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Wyprzedażowa oferta

   W ramach aktualnej wyprzedaży, przeceniono wszystkie odmiany Kony. Upust wynosi wynosi 7 tysięcy zł. Dodatkowe 2 tysiące dostaniemy zostawiając stare auto w rozliczeniu. Promocją objęto też finansowanie i dołożono atrakcyjnie wycenione ubezpieczenie.
   SPRAWDŹ CENĘ
autor

*** ***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: