Jak się żyje z crossoverem segmentu B? To maszyna nie tylko do forsowania miejskich krawężników

Redakcja
18.07.2018 10:19
A A A
SEAT Arona

SEAT Arona (SEAT)

autor
open-image
Małe samochody są na tyle uniwersalne, że sprawdzają się nie tylko w aglomeracyjnych korkach. Okazuje się, że crossover segmentu B jest bardziej przestronny niż się wszystkim wydaje. Zwłaszcza, jeśli mamy do dyspozycji doładowany motor benzynowy o mocy 150 koni mechanicznych.
  • Zwinna w mieście

   Arona ma 414 cm długości, a promień skrętu wynosi 5,3 metra. To w połączeniu z całkiem precyzyjnym układem kierowniczym sprawia, że lawirowanie w gąszczu samochodów, czy po parkingowych zakamarkach, nie jest dla SEAT-a przeszkodą. W sukurs przychodzi też 19-centymetrowy prześwit. To jedna z najlepszych wartości w segmencie B. Przydaje się podczas forsowania wysokich krawężników, zapadniętych studzienek, a także poprzecznych przeszkód.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Przestronne wnętrze

   Na przestrzeni ostatnich lat auta wyraźnie urosły. Małe crossovery oferują tyle miejsca, co kompakty sprzed dekady. W związku z tym, na pokładzie z powodzeniem zmieści się cała rodzina. W dwóch rzędach wygodnie usiądą dorosłe osoby. Pojemność bagażnika wynosi 400 litrów. Powierzchnię można zwiększyć do 1280 litrów po złożeniu oparcia tylnej kanapy, które zawiera otwór załadunkowy pozwalający w łatwy sposób przewieźć np. narty lub inne długie przedmioty.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Multimedia

   Długą podróż umilą także nowoczesne multimedia. W tej kategorii SEAT zanotował wyraźny progres. Flagowy, opcjonalny ekran ma 8 cali przekątnej, dotykową oraz głosową obsługę. Cechuje się dobrą rozdzielczością i wysokim nasyceniem kolorów. Współpracuje z kamerą cofania i precyzyjną nawigacją. Ma przejrzyste menu, co ułatwia korzystanie z systemu. Zestaw uzupełnia nagłośnienie sygnowane przez firmę BeatsAudio i dwa złącza USB.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Mocy pod dostatkiem

   Podstawowym silnikiem jest 1.0 TSI o mocy 95 lub 115 KM. Dla bardziej wymagających dobrym wyborem będzie 1.5 TSI generujące 150 koni i 250 Nm przy 1500-3500 obr./min. Takie parametry przekładają się na przyzwoite osiągi. Arona sprzężona z manualną, 6-stopniową skrzynią przyspiesza do setki w 8,2 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 210 km/h. Jest dynamiczna nie tylko w mieście, lecz również na autostradzie. Średnie zużycie paliwa wynosi 5,7-6,3 l/100 km (WLTP).
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Łatwo ją polubić

   Z Aroną można się szybko zaprzyjaźnić. Auto okazuje się wszechstronne i przyjemne w prowadzeniu. Ma sprężyste zawieszenie i dość precyzyjny układ kierowniczy. Przekonuje też całkiem przestronnym, nieźle wyposażonym wnętrzem. W aktualnej wyprzedaży aut z rocznika 2019, Aronę można kupić z rabatem sięgającym 5 tysięcy złotych. Jeśli zdecydujemy się na elastyczny leasing, wersja Style jest dostępna za 521 złotych netto miesięcznie.
   SPRAWDŹ CENĘ
autor

*** ***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Sprawdź dane o zużyciu paliwa oraz emisji CO2 na stronie www.seat.pl

Więcej o: