Toyota Yaris to najpopularniejszy miejski samochód hybrydowy. Z czego wynika jego fenomen?

Pod tekstami umieszczono linki reklamowe
02.03.2020 09:29
A A A
Toyota Yaris

Toyota Yaris (Toyota)

autor
open-image
Pośród aut segmentu B z napędem konwencjonalnym, Yaris zajmuje drugie miejsce w Polsce. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę hybrydy, nie ma sobie równych. Nic dziwnego, bowiem spalinowo-elektryczny tandem cieszy się wyjątkową popularnością. To przede wszystkim zasługa niskiego zużycia paliwa. Czy miejska Toyota ma jeszcze inne asy w rękawie?
  • Świetne wyniki sprzedaży

   Toyota w zeszłym roku sprzedała w Polsce ponad 61 tysięcy samochodów, co plasuje japoński koncern na drugim miejscu. Z każdym rokiem sprzedaż rośnie, a motorem napędowym są Corolla i Yaris. Przedstawiciel segmentu B znalazł nad Wisłą blisko 14 tysięcy klientów. Znaczna ich część wybrała wersję hybrydową. W tej kwestii Japończycy są bezkonkurencyjni, ale też rywale nie mają się za bardzo czym chwalić.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Gabaryty w sam raz do miasta

   Yarisa upodobali sobie nie tylko klienci flotowi, lecz również indywidualni. W tej kwestii pierwsze skrzypce gra cena, ale też rozmiary auta. Te akurat dobrze wpisują się w miejski krajobraz. Toyota ma 394,5 cm długości, 169,5 szerokości i 151 wysokości. Rozstaw osi wynosi 2510 milimetrów. Tym samym, wykonywanie parkingowych manewrów jest bułką z masłem. Pomagają tylne czujniki parkowania i opcjonalna kamera cofania o przyzwoitej rozdzielczości.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Logicznie rozplanowane wnętrze

   Wnętrze Yarisa zmontowano z niezłych jakościowo tworzyw. Niektóre z nich są miękkie, a całość solidnie spasowana. Przełączniki rozplanowano logicznie, dzięki temu aklimatyzacja na pokładzie zajmie dosłownie chwilę. Przed oczami kierowcy roztacza się czytelny zestaw analogowych wskaźników z cyfrowym wyświetlaczem komputera pokładowego. Kierownica opcjonalnie pokryta skórą pewnie leży w dłoniach, a dostęp do wszelkich przycisków jest intuicyjny.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Przestrzeń dla czterech dorosłych osób

   Mimo miejskich rozmiarów, Toyota z powodzeniem zmieści na pokładzie czworo dorosłych podróżnych. Bagażnik w standardowej konfiguracji pochłonie 286, a po złożeniu asymetrycznego oparcia przyzwoite 1119 litrów. Fotele są nieźle wyprofilowane i zyskały regulację w kilku płaszczyznach. W podstawowej wersji Life dostaniemy: elektryczne szyby z przodu, automatyczne światła drogowe, a także układ wczesnego reagowania w razie wykrycia zdarzenia.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Oszczędna i dynamiczna

   Naturalnym środowiskiem hybrydy jest miasto. To właśnie w aglomeracji spalinowo-elektryczny tandem ma największą wydajność. W Yarisie generuje 100 KM i odznacza się niskim zapotrzebowaniem na paliwo w średnim rozrachunku – 4,7-5 l na 100 km. Zestaw napędowy gwarantuje dobrą elastyczność i wartości przyspieszeń. Auto przyspiesza do setki w 12 sekund, a średnia emisja CO2 wynosi 106-114 g/km. Automatyczna skrzynia CVT należy do standardowego wyposażenia.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Wyprzedażowa promocja

   Przy okazji wyprzedaży Yarisa można kupić w rozsądnej cenie. 5-drzwiowy wariant w specyfikacji Life z litrowym silnikiem benzynowym kosztuje 48 tysięcy złotych. Hybryda jest droższa, ale też znacznie lepiej wyposażona. Wersja Active ze 100-konnym, „zielonym” napędem została wyceniona na 69 900 zł. Istotne, że przeceniono wszystkie odmiany, a suma rabatów sięga 3 500 złotych. Oferta jest ograniczona.
   SPRAWDŹ CENĘ
autor

*** ***

REDAKCJA

Więcej o: