Kandydat w plebiscycie The Best of Moto.pl - nowa Mazda 6

Znacznie lepiej wyciszona, wyposażona i wykończona - nowa Mazda 6 zyskała bardziej elegancki wygląd, a pod karoserią skrywa ogrom nowości. Japońska limuzyna walczy o główną nagrodę w plebiscycie The Best of Moto.pl. Tym razem przyglądamy się nowoczesnym systemom, w jakie nową Mazdę 6 wyposażono.

Technologia w służbie kierowcy – to hasło, które przyświeca inżynierom Mazdy.

Producenci prześcigają się na kolejne systemy wsparcia i bezpieczeństwa, jakie montują w swoich samochodach, często jednak zapominają o tym co jest najważniejsze – kierowcy i przyjemności z jazdy. Nowa Mazda 6 w myśl filozofii Jinba Ittai (poczucia jedności kierowcy z samochodem) pokazuje, jak powinno to wyglądać w nowoczesnym aucie. Poniżej odsyłamy do materiału, gdzie opisaliśmy wszystkie zmiany w nowej „szóstce”. Teraz przejdziemy do najciekawszych technologii Mazdy 6.

Dzięki wzbogaconemu pakietowi najnowszych technologii bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE jazda Nową Mazdą 6 jest teraz jeszcze bardziej przyjemna i odprężająca, ponieważ kierowca ma stale poczucie pełnej kontroli nad samochodem.

Nowoczesne systemy powinny wspomagać kierowcę w każdej sytuacji. Nużąca jazda w zatłoczonym mieście czy długa trasa nie jest problemem dla kierowcy Mazdy. Aktywny tempomat w najnowszej Mazdzie 6 z automatyczną skrzynią działa teraz w pełnym zakresie prędkości samochodu. MRCC wyposażony w system Stop & Go potrafi samoczynnie zwalniać lub przyśpieszać, dostosowując prędkość nowej Mazdy 6 do poprzedzającego pojazdu.

System ten sprawdza się idealnie podczas bezstresowej jazdy w mieście lub na autostradzie.

Mazda 6Mazda 6 fot. Mazda

Na pokładzie Mazdy 6 nie zabrakło oczywiście systemów, które dobrze już znamy – asystenta pasa ruchu, systemu awaryjnego hamowania z funkcją wykrywania pieszych czy systemu ostrzegającego o pojazdach w martwym polu.

Nowa Mazda 6 potrafi także rozpoznawać znaki drogowe. Wyświetla kierowcy nie tylko obowiązujące ograniczenia prędkości, ale także ważne znaki ostrzegawcze. Prowadzący mógłby je przeoczyć, a tak ma pewność, że wie, co go może czekać na drodze.

Projektanci Mazdy z rozmysłem umieszczają ekran systemu multimedialnego wysoko na desce rozdzielczej. To poprawia wygodę i bezpieczeństwo jazdy, bo kierowca ma wszystko w zasięgu wzroku. Rozwinięciem tego rozwiązania jest wyświetlacz head-up. Dzięki niemu codzienna jazda staje się jeszcze prostsza. Kierowca nie musi już co chwila odrywać wzroku od drogi, by spojrzeć na zegary i odczytać istotne informacje na temat jazdy, wskazań nawigacji, stanu pojazdu oraz warunków drogowych. Wszystkie najważniejsze parametry masz teraz stale w polu widzenia.

Mazda 6 to pierwszy samochód w segmencie, który oferuje wyświetlacz head-up w każdej wersji wyposażenia w standardzie.

Mazda 6Mazda 6 fot. Mazda

Nowa Mazda 6 otrzymała także nowe, przednie matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH). Są teraz wyposażone w 20 niezależnie sterowanych stref. To rozwiązanie pozwoliło na zwiększenie oświetlanego obszaru przed pojazdem, a jednocześnie podniosło efektywność działania systemu, który zapobiega oślepianiu innych kierowców.

Mazda 6Mazda 6 fot. Mazda

Manewrowanie na ciasnych miejskich uliczkach i parkingach może być stresującym doświadczeniem. Dlatego na liście wyposażenia w nowej Mazdzie 6 można zaznaczyć system kamer 360.

Mazda 6Mazda 6 fot. Mazda

Mazda 6 została dopracowana także pod względem samego prowadzenia i  czystych wrażeń z jazdy. Pod maską pracują uznane silniki SKYACTIV-G oraz SKYACTIV-D. Zapewniają świetną wydajność, generują teraz wyższy moment obrotowy, zapewniają także wyższą kulturę pracy i lepsze osiągi. Układ kierowniczy jest jeszcze precyzyjniejszy i zapewnia pewność prowadzenia i na parkingu, i na autostradzie. Z kolei dopracowana aerodynamika nowej Mazdy 6 zapewnia wzrost komfortu i przyjemności z jazdy. Podobnie, jak lepsze materiały wygłuszające.

Inżynierowie Mazdy wprowadzili szereg istotnych udoskonaleń układu zawieszenia kół, dzięki czemu działa on jeszcze płynniej, kiedy na samochód oddziałują niskie wartości sił przeciążenia.

Mazda 6Mazda 6 Fot. Mazda

Wszystko to sprawia, że Mazda 6 jest jednym faworytów do tytułu Samochodu Roku 2018 w plebiscycie The Best of Moto.pl. Swój głos w kategorii głównej możesz oddać w tym miejscu.

Partnerem materiału jest Mazda.

Więcej o: