Nowy samochód z instalacją gazową. Sprawdzamy ofertę Dacii

Pod tekstami umieszczono linki reklamowe
24.06.2020 17:22
autor
open-image
Dacia jako jedna z nielicznych marek wciąż oferuje nowe samochody z instalacją gazową. Zasilanie LPG oferowane jest tutaj w praktycznie każdym modelu. Sprawdzamy co oferują i czy warto się nimi zainteresować.
  • Kiedy warto zainteresować się autem z LPG?

   Instalacje gazowe są w Polsce powszechnie używane. W wielu autach pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacji przy zachowaniu pełnej sprawności silnika. Wielu producentów nie oferuje już jednak silników, które mogą być później przystosowane do instalacji gazowej. Dacia jest jednym z wyjątków. Warto wybierać samochody z LPG, jeśli na pierwszym miejscu stawiamy ekonomiczność jazdy - zarówno jeżdżąc wyłącznie po mieście, jak i podróżując w trasie.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • LPG jest bezpieczne i przyjazne dla środowiska

   Samochody z instalacją gazową są bezpieczne, zwłaszcza jeśli takie rozwiązanie jest instalowane fabrycznie. Korzystanie z takiego zasilania niczym nie różni się od jazdy na benzynie. W nowych autach dynamika i kultura pracy jest dokładnie taka sama na obu paliwach. Warto jednak zwrócić uwagę na emisję CO2. Okazuje się, że jeżdżąc na paliwie LPG emitujemy o około 10% mniej CO2 do atmosfery. Można więc śmiało powiedzieć, że nie tylko oszczędzamy, ale i wspieramy środowisko.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Dacia Sandero z LPG - zwinna, miejska

   Dacia Sandero to miejski hatchback tej marki, a zarazem jeden z najpopularniejszych modeli w gamie. Nadwozie skrywa wystarczająco przestronne wnętrze i pojemny bagażnik. Pod maską może znaleźć się dynamiczny i oszczędny silnik 1.0 TCe, który dostępny jest również z instalacją gazową. Oznacza to tanią eksploatację i duże oszczędności, bowiem dopłata do LPG wynosi tylko 1000 zł. Warto również rozważyć model Sandero Stepway, który wyróżnia wygląd Crossovera. Dacia z silnikiem TCe 100 LPG dostępna jest już od 44 900 zł.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Dacia Logan - ukryta butla, pojemny bagażnik

   Logan przez wiele lat był kluczowym modelem marki. Najnowsze wcielenie dostępne jest w dwóch wersjach nadwoziowych - jako klasyczny sedan i pakowne kombi MCV. W każdej wersji jest to wyjątkowo praktyczne auto, które zwłaszcza polubiły rodziny. Tutaj także możemy skusić się na instalację LPG. 100-konny silnik z instalacja gazową to dobre rozwiązanie nie tylko do miasta, ale i w trasę. Koszt przejechania stu kilometrów będzie wyraźnie niższy.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Dacia Duster - tanio i oszczędnie, na każdą okazję

   Dacia Duster to bez wątpienia najciekawsze i najbardziej rozpoznawalne auto tej marki. Atrakcyjna stylistyka łączy się tutaj z ogromnymi zdolnościami, także terenowymi. Nawet w wersji przednionapędowej nie trzeba martwić się o dziurawe czy szutrowe drogi. Dacia Duster również występuję z silnikiem, z instalacją gazową, podobnie jak pozostałe modele marki, jest droższy tylko o 1000 zł. Ta dopłata zwraca się bardzo szybko, a później już tylko oszczędzamy.
   SPRAWDŹ CENĘ
autor

*** ***

REDAKCJA