Duży czy kompaktowy - jakiego SUV-a wybrać? Prześwietlamy ofertę Volkswagena

Pod tekstami umieszczono linki reklamowe
12.06.2020 14:30
autor
open-image
Tiguan od 13 lat zajmuje najwyższe miejsca w rankingach sprzedaży w Europie, ale po piętach depcze mu nieco mniejszy, choć równie uniwersalny T-Roc. Oba SUV-y wpisują się w najnowsze trendy wynikające z wygody użytkowania tego typu samochodów. Łatwo się do nich wsiada i wygodnie jeździ po nierównych drogach. Przekonują też dobrymi właściwościami jezdnymi. Czy to auta faktycznie warte zainteresowania?
  • VW T-Roc – między segmentami

   T-Roc swoimi gabarytami plasuje się między segmentem B i C, choć bliżej mu do kompaktowych konstrukcji. Auto oparto na modułowej platformie MQB, dzięki czemu udało się inżynierom wprowadzić wiele nowinek technicznych. Wykonane z tworzywa nakładki na progach i zderzakach sugerują zwiększone możliwości terenowe. W pełni LED-owe reflektory skutecznie funkcjonują na gorzej oświetlonych drogach.
   SPRAWDŹ CENĘ I ZASKAKUJĄCĄ PROMOCJĘ
  • Przestrzeń dla czterech dorosłych osób

   Rozstaw osi na poziomie 259 cm sprawia, że na pokładzie VW wygodnie będą podróżowały cztery dorosłe osoby. Miejsca nie brakuje przed kolanami i nad głowami. W standardowej konfiguracji otrzymujemy bagażnik o pojemności 393 litrów. W razie potrzeby, łatwo złożyć asymetryczne oparcie kanapy i zyskać dostęp do 1237 l przestrzeni. Nieźle też przedstawia się jakość tworzyw. Niektóre z nich są miękkie w dotyku, a całość solidnie spasowana. Nic nie skrzypi.
   SPRAWDŹ CENĘ I ZASKAKUJĄCĄ PROMOCJĘ
  • Personalizuj

   VW przyzwyczaił nas do stosowania zaawansowanych rozwiązań technicznych i takie też znajdziemy na pokładzie T-Roca. To między innymi cyfrowe wskaźniki o przekątnej 10,25 cala. Ekran cechuje się wysoką rozdzielczością i sporymi możliwościami personalizacji. Centralny zawiadujący kamerą cofania i zewnętrznymi nośnikami pamięci, ma 8 cali. Sprawnie reaguje na dotyk, a system łączy się w internecie. W sukurs kierowcy przychodzi też garść elektronicznych asystentów.
   SPRAWDŹ CENĘ I ZASKAKUJĄCĄ PROMOCJĘ
  • Nawet 300 KM

   Pod maską znajdziemy szereg jednostek napędowych. 1.0 TSI ma 115, zaś 1.5 TSI z funkcją odłączania dwóch cylindrów generuje 150 KM. Dostępny jest też z napędem na przednią lub obie osie. 2.0 TSI 190 KM występuje tylko z DSG i systemem 4Motion. Do setki przyspiesza w 7,2 sekundy i rozpędza się do 219 km/h. Diesle są dwa: 1.6 TDI (115 KM) i 2.0 TDI (150 KM). Szczyt pozostawiono dla odmiany R z 300-konnym 2.0 TSI przyspieszającym w 4,8 s do setki.
   SPRAWDŹ CENĘ I ZASKAKUJĄCĄ PROMOCJĘ
  • Nie tylko do miasta

   T-Roc jest zwinny, łatwy w prowadzeniu i wszechstronny. Na słabszych jakościowo drogach przekonuje sprężystą pracą zawieszenia. W szybciej pokonywanych łukach pomoże dość precyzyjny układ kierowniczy. W obecnej kampanii wyprzedażowej, T-Roca możemy kupić z rabatem sięgającym 12 tysięcy zł. Przeceniono też pakiety wyposażeniowe. Oferta obejmuje auta z roczników 2019 i 2020. Dostępny jest też elastyczny program leasingowy i zwolnienie z trzech rat.
   SPRAWDŹ CENĘ I ZASKAKUJĄCĄ PROMOCJĘ
  • VW Tiguan – dla bardziej wymagających

   W zeszłym roku polscy klienci kupili 8253 egzemplarze Tiguana. To oznacza, że w swoim segmencie VW nie ma sobie równych. Popularność wynika z wszechstronności modelu, a także sporych gabarytów. Auto ma 449 centymetrów długości, 186 szerokości i 167 wysokości. Rozstaw osi wynosi 267,7 cm. Na liście wyposażenia znajdziemy w pełni LED-owe reflektory aktywne, 20-calowe obręcze, a także przyciemnione szyby i elektrycznie unoszoną pokrywę bagażnika.
   SPRAWDŹ CENĘ I ZASKAKUJĄCĄ PROMOCJĘ
  • Do 7 osób na pokładzie

   VW oferuje dwie wersje Tiguana. Odmiana 7-osobowa (Allspace) jest dłuższa o 21 cm i oferuje bagażnik o pojemności od 700 do 1775 litrów. W 5-osobowej konfiguracji kufer ma objętość 615 litrów. Wyraźnie więcej miejsca względem T-Roca znajdziemy też w kabinie. Materiały wykończeniowe są jeszcze wyższej jakości, a multimedia cechują się równie dużą responsywnością. Klimatyzację regulujemy w trzech strefach i mamy do dyspozycji panoramiczne okno dachowe.
   SPRAWDŹ CENĘ I ZASKAKUJĄCĄ PROMOCJĘ
  • Benzyna lub diesel

   Tiguan pewnie zachowuje się na drodze i oferuje silniki o mocy od 130 do 240 koni mechanicznych. Można je sparować z manualną lub automatyczną, dwusprzęgłową przekładnią i napędem na cztery koła. Prześwit na poziomie 20 cm pozwala zjechać z utwardzonych szlaków. Co ważne, auto można wyposażyć w adaptacyjne zawieszenie z regulacją twardości. Dzięki temu, podróżowanie po autostradzie, drogach ekspresowych i ostrych łukach będzie sporą przyjemnością.
   SPRAWDŹ CENĘ I ZASKAKUJĄCĄ PROMOCJĘ
  • Solidny rabat

   Tiguan jest większy od T-Roca i bardziej stabilny przy prędkościach autostradowych. Oferuje też więcej udogodnień podnoszących komfort i bezpieczeństwo podczas codziennej eksploatacji. Ponadto, został objęty akcją promocyjną o ograniczonej podaży. Dostępne od ręki auta z rocznika 2019 są tańsze o 16 tysięcy złotych. Oferta dotyczy wszystkich wersji silnikowych i wyposażeniowych, jak również rozsądnie skomponowanych pakietów.
   SPRAWDŹ CENĘ I ZASKAKUJĄCĄ PROMOCJĘ
autor

*** ***

REDAKCJA