Opony całoroczne - jak sprawdzają się w naszym klimacie?

Pod tekstami umieszczono linki reklamowe
07.05.2020 19:00
autor
open-image
Zimy w Polsce łagodnieją. Mrozu jest zaledwie kilkanaście dni w roku, a w miastach szlaki komunikacyjne są dobrze przygotowane do jazdy samochodem. W związku z tym, kierowcy mają coraz więcej wątpliwości związanych z kupnem ogumienia. Pojawiają się głosy, że dobrym kompromisem między sezonową zmianą opon z letnich na zimowe i odwrotnie jest użytkowanie opon wielosezonowych. Czy warto się na nie zdecydować?
  • Decyduje się na nie coraz więcej Polaków

   Z badań przeprowadzonych dla Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego wynika, że około 8 procent Polaków korzysta z wielosezonowego ogumienia. Z każdym rokiem podana wartość nieznacznie rośnie. Wynika to z faktu, że opony całosezonowe są kompromisem pomiędzy parametrami opon letnich w lecie i zimowych w zimie. Polscy kierowcy znacznie częściej sięgają po ogumienie sezonowe.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Na każde warunki?

   Wielosezonowe gumy są swoistą hybrydą opony letniej i zimowej, mającą za zadanie zrównoważyć właściwości jezdne w każdych warunkach. Mieszanka składająca się ze zwiększonej ilości krzemionki i olejów roślinnych nieźle hamuje latem i okazuje się wydajna w trakcie zimowych mrozów. Nie uzyskuje tak dobrych parametrów jak sezonowy produkt i dlatego używając samochody często i do dalekich podróży lepiej wybrać opony sezonowe.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Dopracowana technologia

   O ile jeszcze dekadę temu tego typu ogumienie nie było zbyt popularne, o tyle dziś praktycznie każdy producent ogumienia posiada w swojej ofercie opony tego typu. Wpływ na to ma przede wszystkim dopracowanie produktu. Zastosowanie komponentów w mieszance gumowej o których jeszcze dekadę temu nie można było marzyć, dzisiaj pozwala na wykonanie produktu o zbalansowanych właściwościach zarówno w umiarkowanych temperaturach letnich jak i w trakcie łagodnych zim.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Mieszanka, bieżnik, technologia

   Opony wielosezonowe sprawdzają się niemal we wszystkich segmentach miejskich pojazdów. Efektywnie funkcjonują w samochodach kompaktowych, a także wszelkiej maści SUV-ach i crossoverach. Mają adaptacyjną mieszankę gwarantującą elastyczność i dobrą przyczepność, bieżnik z optymalną liczbą lameli korzystnie wpływający na prowadzenie, a także energooszczędną konstrukcję redukującą zużycie paliwa w warunkach miejskiej eksploatacji.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • W każdym rozmiarze

   Coraz więcej producentów stosuje na pierwszy montaż opony całoroczne firmy Continental. To między innymi Audi, Ford, Jeep i Volkswagen. Opony AllSeasonContact występują w rozmiarze 14-20 cali, cechują się niskim oporem toczenia, a także hałasem na zadowalającym poziomie 71 dB. Posiadają też 7-letnią gwarancję i liczne certyfikaty. W ramach obecnej kampanii promocyjnej możemy uzyskać zwrot gotówki nawet do 200 zł za zakupiony komplet opon.
   SPRAWDŹ CENĘ
autor

*** ***

REDAKCJA