Skoda Superb iV. Jak działa i co daje hybryda typu plug-in?

Pod tekstami umieszczono linki reklamowe
03.03.2020 15:44
autor
open-image
Skoda dołączyła do grona producentów oferujących samochody hybrydowe typu plug-in. Taki wariant zagościł w ofercie modelu Superb i nosi nazwę iV. Jak działa ten system i przy jakim użytkowaniu najlepiej się sprawdza?
  • Hybryda nie ogranicza praktyczności

   W wielu samochodach wersja plug-in hybryd oznacza szereg ograniczeń - na przykład mniejszy bagażnik lub zdecydowanie większą masę. Skoda w przypadku Superba dość sprawnie poradziła sobie z tym problemem, jedynie minimalnie ograniczając pojemność bagażnika, zarówno w wariancie liftback jak i kombi. Obecność baterii nie wpływa natomiast na ilość miejsca na tylnej kanapie.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Do 60 kilometrów jazdy bezemisyjnej

   Skoda Superb iV korzysta z silnika 1.4 TSI generującego 156 KM i jednostki elektrycznej oferującej 116 KM. Moc systemowa to 218 KM i trafia ona na przednie koła za pośrednictwem automatycznej sześciobiegowej skrzyni DSG. Mocny silnik oznacza dobre osiągi. Przyspieszenie do setki zajmuje 7,7 sekundy, a prędkość maksymalna to 200 km/h. Bateria o pojemności 13 kWh pozwala na przejechanie do 60 kilometrów w trybie elektrycznym z prędkością do 135 km/h.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Bezproblemowe ładowanie

   Gniazdo do ładowania baterii ukryto w przednim grillu. Uzupełnienie akumulatora z typowego domowego gniazdka 230V zajmie 5 godzin. Skoda Superb iV pozwala także na ładowanie prądem przemiennym, np. z mocniejszej stacji. Wówczas baterię uzupełnimy w maksymalnie 3,5 godziny. Superba można także „doładować” w trakcie jazdy, korzystając z odpowiedniego trybu.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Niskie zużycie paliwa

   Dużą zaletą hybrydy typu plug-in jest to, że przy świadomym użytkowaniu możemy na co dzień poruszać się wyłącznie na prądzie. Ładując auto w domu, w pracy czy podczas zakupów, w ogóle nie trzeba korzystać z silnika spalinowego. W podróży natomiast jednostka elektryczna wspiera spalinową, znacznie obniżając zużycie paliwa. W efekcie zużycie paliwa nie odstaje tutaj od silników wysokoprężnych.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Dostępna w wielu wariantach

   Dużą zaletą Skody Superb iV jest fakt, że model ten oferowany jest w czterech wersjach wyposażeniowych. Dzięki temu wybierając Skodę łatwo jest dopasować pojazd do własnych potrzeb. Już w podstawowym wariancie Ambition znajdziemy m.in. światła LED Top Matrix, automatyczną klimatyzację czy adaptacyjne zawieszenie. Są one obecne na pokładzie bez żadnej dopłaty.
   SPRAWDŹ CENĘ
autor

*** ***

autor: redakcja