Nadjeżdża piąta generacja Renault Clio! Znamy ceny

Redakcja
06.02.2020 16:03
autor
open-image
Choć pod niektórymi względami nowe Renault Clio przypomina poprzednią generację, tego mieszczucha różni sporo rzeczy. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że nowe Renault Clio to nowa jakość w gamie francuskiego producenta.
  • Po co zmieniać sprawdzone schematy?

   Jedną z największych zalet poprzedniego wcielenia Renault Clio była jego stylistyka. Klienci cenili sobie odważne linie, które wyróżniały się w segmencie B. Nie powinniśmy się więc dziwić, że Renault postanowiło zachować ogólną koncepcję wizualną, jedynie nieco ją wyostrzając i unowocześniając. W efekcie piąta generacja Renault Clio wciąż może pochwalić się atrakcyjnymi liniami oraz świetnymi proporcjami, których czasem brakuje konkurentom.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Nowy kokpit

   Najbardziej krytykowanym elementem poprzedniej generacji był kokpit. Narzekano na fatalne materiały wykończeniowe oraz mało ergonomiczny rozkład całej deski. Teraz się to zmieniło - styliści postanowili zaoferować coś nowego i "doroślejszego". W zależności od wersji wyposażenia, centrum dowodzenia stanowi klasyczny radioodtwarzacz lub dotykowy wyświetlacz (oferowany w dwóch rozmiarach). Mamy także cyfrowe zegary, lepiej rozplanowane schowki oraz znacznie wygodniejsze fotele.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Więcej praktyczności

   Mimo, że piąta generacja Renault Clio jest nieco mniejsza od poprzednika, to oferuje przestronniejsze wnętrze oraz pojemniejszy bagażnik. Podróż w cztery osoby nie będzie męcząca. Największą niespodzianką jest kufer, który ma aż 391 litrów pojemności, co jest jednym z najlepszych wyników w tym segmencie. Jak widać dobrze rozplanowana płyta podłogowa to klucz do sukcesu - a Clio korzysta z nowej platformy CMF-B, która będzie wykorzystywana także w innych autach tej marki.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Sprawdzone jednostki napędowe

   Pod maską nowego Renault Clio znajdziemy szereg sprawdzonych jednostek napędowych. Ofertę otwierają litrowe wolnossące motory w wersji 65- i 75-konnej, zaś półkę wyżej stoi potencjalnie najpopularniejszy 100-konny wariant 1.0 TCe. Wymagający kierowcy pewnie postawią na 130-konny silnik 1.3 TCe, który zestawiony jest z przekładnią EDC. Taka opcja to idealny typ dla tych, którzy szukają sportowego charakteru w miejskim nadwoziu.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Bogate wyposażenie

   Nowe Clio ma też całkiem bogate wyposażenie w standardzie. Każda wersja posiada LED-owe światła przednie, a na liście opcji nie brakuje wielu systemów bezpieczeństwa, z aktywnym tempomatem na czele.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Taniej niż myślisz

   Wiele osób uważa, że każde nowe auto musi być drogie. Na szczęście na zawsze tak jest, a producenci często prezentują promocyjne cenniki i atrakcyjne rabaty. Cena nowej generacji Renault Clio z rocznika 2019 została teraz obniżona o 4 tysiące złotych. Szczegółowy cennik nowego Renault Clio znajduje się tutaj:
   SPRAWDŹ CENĘ
autor

*** ***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.