Bus w idealnie skrojonym garniturze. Co oferuje Mercedes Klasy V?

redakcja
04.02.2020 11:02
autor
open-image
Rodzinnych i funkcjonalnych, pełnowymiarowych vanów mamy na rynku coraz mniej. Mimo, że wielu producentów się wycofało, Mercedes wciąż oferuje Klasę V i to po modernizacji. Czy to wciąż dobra propozycja w dobie ogromnej popularności potężnych SUV-ów?
  • Trzy rodzaje długości

   Dla dużych rodzin i klientów biznesowych znacznie lepszą propozycją od średniej klasy SUV-a będzie potężnych rozmiarów van. Klasa V występuje w trzech rozmiarach. Kompaktowa ma 490, długa 514, a ekstra długa aż 537 cm. To więcej niż Klasa S. Dodatkowo, karoserię można osadzić na nawet 19-calowych kołach aluminiowych, przyciemnić boczne szyby i wyposażyć reflektory w pełni diodowe, aktywne światła LED. Boczne drzwi są przesuwne i mogą być sterowane elektrycznie.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Wszystko na swoim miejscu

   Mercedes oferuje szerokie możliwości personalizacji. Finalna konfiguracja zależy wyłącznie od gustu użytkownika. Na pokładzie znajdziemy między innymi ogrzewanie postojowe, zestaw multimedialny z wydajnym nagłośnieniem i nawigacją 3D, panoramiczne okno dachowe, czy klimatyzację regulowaną w dwóch rzędach siedzeń. Do tego należy doliczyć komfortowe fotele z wszechstronną regulacją, podgrzewaniem i opcjonalną wentylacją.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Dopasuj wnętrze do własnych preferencji

   W tym segmencie personalizacja jest kluczowa. W związku z tym, rozwiązania zastosowane w Mercedesie przypadną do gustu wielu użytkownikom. To m.in. możliwość obracania foteli w dwóch pierwszych rzędach, rozłożenie stolika lub stworzenia łóżka z kanapy i dwóch oparć. Warto dodać, że koncern ze Stuttgartu oferuje też model Marco Polo – bazujący na klasie V. To pełnowartościowy camper z rozkładanym dachem, tworzącym dodatkową sypialnię.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Pomoże w codziennym użytkowaniu

   Mimo sporych gabarytów, Klasa V jest dość zwrotnym autem podczas codziennej eksploatacji. To zasługa wielu systemów wsparcia kierowcy. W parkingowych manewrach pomaga kamera 360 stopni i czujniki zlokalizowane na przednim i tylnym zderzaku. Podczas jazdy po drogach ekspresowych lub autostradach, pomoże asystent utrzymania auta na pasie ruchu, aktywny tempomat i system wykrywający pojazdy w martwym polu. Mercedes potrafi też autonomicznie parkować.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Czy diesel to dobra propozycja?

   Do napędu dużego vana sprawdzą się silniki wysokoprężne. Mają spory moment obrotowy, który pozwala na komfortową jazdę w trasie. Pod maską Klasy V znajdziemy tylko diesle o pojemności blisko dwóch litrów. Podstawowy rozwija 163 KM i 380 Nm, zaś pośrodku stawki znajduje się wariant o mocy 190 KM i 440 Nm. Najmocniejsza wersja ma 239 KM i 500 niutonometrów. Ma 9-stopniową przekładnie i rozpędza się do 215 km/h.
   SPRAWDŹ CENĘ
  • Warto postawić na Klasę V?

   Van występujący w trzech wersjach długości stanowi ciekawą alternatywę dla szturmujących rynek wyższej klasy SUV-ów. Przekonuje dobrymi właściwościami jezdnymi, mocnymi dieslami, a także wnętrzem, które łatwo zaaranżować pod własne potrzeby. Osobowy klimat i szerokie możliwości personalizacji stanowią dodatkowe atuty. Na pokładzie może się zmieścić nawet 8-osobowa rodzina. Co ciekawe, na modele z 2019 roku rabat wynosi do 40 000 złotych.
   SPRAWDŹ CENĘ
autor

*** ***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.