Nowy i przystępny jak nigdy. Mercedes CLA to wyjątkowo atrakcyjna oferta

redakcja
29.10.2019 17:01
Wiele osób uważa, że nowe auta są drogie - zwłaszcza te z segmentu premium. Nic bardziej mylnego. Oferta Mercedesa pokazuje, że nowe CLA może być zaskakująco przystępne.

Efekt WOW!

Nowy Mercedes CLA to kontynuacja i rozwój koncepcji z poprzedniej generacji, choć tym razem niemiecki producent pokusił się o jeszcze odważniejszą stylistykę. Nowe CLA w dużej mierze przypomina znacznie większego CLS-a, co dla wielu osób jest dużą zaletą. Lekka i spójna linia w połączeniu z rozwiązaniami ze sportowych aut, takimi jak chociażby szyby bez ramek sprawia, że model ten wyróżnia się z tłumu innych samochodów. Co ciekawe Mercedes CLA oferowany jest nie tylko jako czterodrzwiowe coupe, ale także jako praktyczny Shooting Brake. W tym wariancie zyskujemy więc dodatkowo przestronny bagażnik, który pomieści bagaże nawet na długi wyjazd.

Technologiczny majstersztyk

Mercedes CLA to nie tylko efektowny wygląd, ale także rozwiązania z najwyższej półki. W modelu tym znajdziemy cały przekrój najnowszych technologii z gamy Mercedesa. Kluczowym elementem jest tutaj system MBUX, czyli nowoczesne multimedia wyposażone w "sztuczną inteligencję", dzięki której samochód rozumie wymawiane przez nas w naturalny sposób komendy. Dodatkowo łączność online rozszerza możliwości tego systemu, prezentując w nawigacji dane o ruchu drogowym czy też informacje pogodowe. W CLA jest też aktywny tempomat, funkcja rozpoznawania znaków drogowych czy też zestaw zaawansowanych kamer, które nie tylko ułatwiają manewrowanie autem, ale także "rozszerzają rzeczywistość". Działa to przy dojeżdżaniu do świateł - wówczas dodatkowa kamera obejmuje cały obszar przejścia i dokładnie pokazuje sytuację przed autem. Rozwiązanie to współpracuje także z nawigacją - w topowym wariancie przed skrętami lub na zjazdach z ronda obraz z kamery wyświetlany jest na ekranie systemu multimedialnego, a wirtualne strzałki wyświetlane na obrazie pokazują nam gdzie jechać.

Mercedes nie musi być drogi

Atrakcyjna oferta finansowa Mercedesa sprawia, że nowe CLA nie musi być marzeniem. Samochód ten można zaparkować w swoim garażu nie drenując własnego portfela. Mercedes oferuje wiele atrakcyjnie wyposażonych i dobrze skonfigurowanych aut obecnych fizycznie na placach dealerskich. Oznacza to, że dostępność tych pojazdów jest rewelacyjna.