Elektryczna przyszłość dla rodzin: Dlaczego ten nowy model podbija rynek samochodów rodzinnych - znamy konkretne powody

Wybór odpowiedniego modelu auta rodzinnego przekłada się wymiernie na komfort codziennego funkcjonowania całej rodziny. Musi być bezpieczne, wygodne i umożliwiać bezproblemowe pakowanie bagażu. Ogromne znaczenie ma cicha płynna jazda, która będzie w pełni komfortowa nawet dla małych dzieci. Nie zapominamy też o ekonomice przemieszczania się. To jednak nie wszystko! Dzisiejszy użytkownik oczekuje, że jego rodzinny samochód będzie atrakcyjnie prezentował się na drodze, zwracając uwagę nowoczesnymi liniami i jakościowymi detalami. Renault Scenic od 1995 roku jest punktem odniesienia w tej grupie aut. Przyjrzymy się dziś, co oferuje w nowej całkowicie elektrycznej wersji E-Tech, która nagrodzona została tytułem Car Of The Year 2024.

Zasięg, który robi wrażenie – do 625 km. Zerowa emisja CO2

Auto rodzinne powinno zapewniać niezależność. Elektryki często budzą pod tym kątem wątpliwości w odniesieniu do zasięgu. Inżynierom Renault udało się na nie odpowiedzieć. Scenic E-Tech z baterią w wersji Long Range 87 kWh oferuje nawet do 625 km zasięgu. Dzięki temu sprawdza się nie tylko w warunkach miejskiej dżungli podczas dojazdów do pracy i odwożenia dzieci do przedszkola czy szkoły, ale również w czasie długich wyjazdów weekendowych i wakacyjnych. To samochód, którym można pokonać dłuższy dystans i zrobić to z prawdziwą przyjemnością.

Wysokowydajny silnik o mocy 220 KM, pojemna bateria trakcyjna i inteligentne zarządzanie energią pozwalają pokonać na autostradzie około 370 km bez konieczności ładowania. Wśród ekspertów Scenic E-Tech uznawany jest za jeden z najbardziej wszechstronnych elektryków na polskim rynku. Oferuje szeroką gamę opcji ładowania: szybkie ładowanie ze stacji DC o mocy do 150 kW oraz ładowanie prądem zmiennym do 22 kW w standardzie.

Przestronny wewnątrz, kompaktowy na zewnątrz

Elektryczny Scenic ma optymalne wymiary zewnętrzne, które pozwalają na bezproblemowe manewrowanie w ruchu miejskim oraz wygodne parkowanie. Jednocześnie przestrzenne wnętrze zapewnia pełen komfort i dobre samopoczucie całej rodziny, nawet w dalekich trasach. Pasażerowie z tyłu mają wystarczająco dużo miejsca na nogi oraz przestrzeni nad głową. To możliwe między innymi dzięki całkowicie płaskiej podłodze, której konstrukcja opiera się na innowacyjnej elektrycznej platformie CMF-EV. Foremny bagażnik o pojemności 545 litrów ma duży prześwit, co pozwala na niekłopotliwe pakowanie nawet w przypadku większych bagaży.

Po złożeniu tylnej kanapy przestrzeń ładunkową można powiększyć do 1670 litrów. Scenic E-Tech zapewnia również bardzo szerokie możliwości przechowywania przedmiotów w kabinie dzięki systemowi schowków o łącznej pojemności 38 litrów. Telefon, tablet, drobne zabawki dziecka, nawilżane chusteczki i inne akcesoria? Nie ma problemu, wszystko bez problemu znajdzie swoje miejsce. Organizację w drodze ułatwia też składany tylny podłokietnik ingenius z wbudowanymi schowkami, uchwytami na smartfony i dwoma portami USB-C.

RENAULT SCENIC E-TECH ELECTRIC (HCB)RENAULT SCENIC E-TECH ELECTRIC (HCB) Fot. Materiały promocyjne/QUAD Productions

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu – pełna kontrola 

Jako jedna z najlepszych marek wyznaczających światowe standardy bezpieczeństwa Renault od 2010 roku współpracuje ze strażą pożarną w celu nieustannego doskonalenia systemów bezpieczeństwa. Elektryczny Scenic od podstaw stworzony został w oparciu o filozofię „human first program" ukierunkowaną na bezkompromisową ochronę pasażerów i wszystkich uczestników ruchu w każdej chwili podróży. Scenic E-Tech to trzydzieści zaawansowanych programów wspomagania prowadzenia i najwyższa pięciogwiazdkowa nota w crash-testach Euro NCAP.

Dla bezpieczeństwa i komfortu prowadzenia na desce rozdzielczej wyświetlany jest modelowany obraz ruchu drogowego, co pozwala kierowy na precyzyjną percepcję warunków otoczenia i sytuacji panującej na drodze. System Safety Score analizuje szereg danych, takich jak prędkość, odległość od innych pojazdów i przebieg toru jazdy, aby po każdej podróży wystawić kierowcy ocenę i udzielić mu indywidualnych wskazówek.

Nowoczesna stylistyka, która przełamuje schematy

Scenic E-Tech spełnia z naddatkiem wszystkie wymogi, które stawia się samochodowi rodzinnemu, jednocześnie zwracając uwagę swoim dynamicznym progresywnym wyglądem. Bryła auta jest bardzo wyrazista i elegancka. Nowoczesny całokształt dopełniają zlicowane z nadwoziem wysuwane klamki i awangardowe 20-calowe felgi oracle o nietypowym wyróżniającym się wzornictwie. Wnętrze to doskonały przykład funkcjonalności i dobrej organizacji.

Dużym plusem jest system multimedialny współpracujący z usługami Google. Duże intuicyjne w obsłudze ekrany openR można personalizować, dopasowując je do własnych przyzwyczajeń i potrzeb.

Wisienką na torcie jest szklany panoramiczny dach Solarbay, który nie tylko doświetla kabinę pasażerską i poprawia komfort termiczny, ale też nadaje atrakcyjnego sznytu bryle auta. Cztery konfiguracje przejrzystości oferują pożądaną elastyczność, a jazdę czynią prawdziwą przyjemnością.

Renault Scenic E-Tech

100% electric

już od 1438 zł netto/mies.

oferta dla firm w finansowaniu Renault

MATERIAŁ PROMOCYJNY MARKI RENAULT

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.