Kiedy design spotyka technologię. Przetestowaliśmy nowego elektrycznego Volkswagena

ID. Buzz swoim wyglądem nawiązuje do klasycznego, bardzo lubianego "ogórka" czyli pierwszych modeli Volkswagena Transportera. Zdecydowanie widać tu "bulikowe" geny. Jednak to samochód nowej ery w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie ekologia idzie w parze z nowoczesnym designem i innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Wraz z naszą gościną Martą Barczak – florystką, prowadzącą własny biznes, mieliśmy przyjemność przetestować model ID.Buzz, który jest bez wątpienia jednym z wyjątkowych i oryginalnych samochodów ostatnich lat. To prawdziwa mieszanka retro i nowoczesności budząca wiele pozytywnych emocji i duże zainteresowanie. Przejeżdżając przez miasto, wywołaliśmy setki, jeśli nie tysiące uśmiechów na twarzach.

Zobacz wideo

Futurystyczne detale, takie jak światła LED i światła STOP w oryginalnej formie dwóch iksów oraz niebanalne kolory nadwozia, nadają ID.Buzzowi niekonwencjonalny wygląd. Moc na koła dostarczana jest przez zaawansowany elektryczny napęd, dostępny w różnych wariantach mocy, zapewniający dynamiczną jazdę. Jest to nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale także gwarancja niskich kosztów eksploatacji. Kierowcę może natomiast wspierać szereg wysoce zaawansowanych systemów, które nie tylko dbają o bezpieczeństwo, ale także zwiększają komfort podróży. 

Volkswagen postarał się także o estetyczne, przykuwające uwagę wnętrze, wykonane z zastosowaniem materiałów ekologicznych. Na pokładzie wygodnie przewieziemy 5 osób razem ze sporym bagażem. Tylny rząd siedzeń może być złożony, wtedy ID.Buzz zyskuje funkcjonalność samochodu dostawczego.

Volkswagen ID.Buzz to nowoczesny, funkcjonalny i ekologiczny samochód, który świetnie sprawdza się w przeróżnych warunkach. Znakomicie czuje się w mieście, głównie za sprawą znakomitej zwrotności i bardzo małej średnicy zawracania, jak na swój segment. Bez obaw wyruszymy nim także w dłuższe trasy, a dzięki możliwości szybkiego ładowania, zapas prądu w akumulatorze uzupełnimy w 30 minut w zakresie od 10 do 80 proc.

Materiał promocyjny marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

Copyright © Agora SA