Toyota Corolla TS - kombi na miarę naszych czasów

Toyota Corolla to jeden z najważniejszych modeli japońskiej marki. Występuje w trzech wersjach nadwozia, a nowoczesny układ hybrydowy sprawia, że jest nie tylko dynamiczna, ale także bardzo oszczędna. To nie wszystkie zalety bestsellerowego kombi.

Toyota Corolla to model, który może pochwalić się wręcz niewiarygodną historią. Pierwsza generacja zadebiutowała w 1966 roku. W ciągu 54 lat obecności na rynku, Corolla doczekała się aż 12 generacji. Najnowsze wcielenie jest jednym z najbardziej dopracowanych samochodów, jakie można znaleźć na rynku. Występuje w trzech odmianach nadwozia (kompaktowy hatchback, przestronne kombi i elegancki sedan), a nowoczesny i skuteczny napęd hybrydowy sprawia, że jest dynamiczna, elastyczna i oszczędna.

Kombi XXI wieku

Od współczesnych samochodów oczekujemy bardzo wiele. Choć od kombi oczekujemy głównie praktyczności, lista wymagań staje się coraz dłuższa. Bo taki samochód powinien być uniwersalny - dobrze sprawdzać się w codziennej eksploatacji, ale także wygodnie i bezpiecznie zawieźć całą rodzinę na wakacje czy przewieźć większe przedmioty. Powinien mieć pojemny bagażnik i dynamiczny silnik. Gdy przyjrzymy się hybrydowej Toyocie Corolli TS okazuje się, że wszystkie te wymogi spełnia z nawiązką.

Toyota CorollaToyota Corolla Toyota

W ofercie Toyoty Corolli TS znajdziemy aż dwa zaawansowane samoładujące się napędy hybrydowe. W ofercie mamy silnik 1.8 Hybrid o mocy 122 KM oraz całkowicie nowy, dynamiczny 2.0 Hybrid Dynamic Force. Moc systemowa tego układu to aż 184 KM, co przekłada się na dynamiczną i płynną jazdę. Przyspieszenie od zera do stu kilometrów na godzinę trwa zaledwie 8,1 sekundy. Nawet jeśli na pokład zabierzemy komplet pasażerów i ciężkie bagaże, kierowca w każdej sytuacji ma do dyspozycji pełną dynamikę napędu. Płynność jazdy zapewnia także automatyczna przekładnia e-CVT. Mimo większej objętości skokowej silnika, zużycie paliwa nadal jest zaskakująco niskie. Hybrydowa Corolla TS może zużywać w średnim rozrachunku zaledwie 4,7–5,6 litra paliwa na dystansie 100 kilometrów. To tylko minimalnie większe zużycie paliwa w porównaniu do wersji z silnikiem 1.8.

Toyota CorollaToyota Corolla Toyota

Praktyczność przede wszystkim

Od aut typu kombi oczekujemy większej praktyczności, niż od innych segmentów. Pojemny bagażnik to klucz do sukcesu, a ten w Corolli TS pomieści aż 581 litrów bagaży. Co ciekawe, już w podstawowej wersji wyposażenia Corolla TS ma podwójną podłogę bagażnika. Takie rozwiązanie pozwala jeszcze lepiej zagospodarować ogromną przestrzeń - pod podłogą możemy schować np. delikatne przedmioty. Co ciekawe, obracana podłoga bagażnika jest dwustronna. Spód wykończono materiałem antypoślizgowym, który zabezpieczy bagaże przed przesuwaniem się podczas podróży.

Nie bez znaczenia jest też bardzo przestronna i ergonomicznie rozplanowana kabina. Na pokładzie znajdziemy sporo przemyślanych schowków i miejsc na przechowywanie drobnych przedmiotów.

Toyota CorollaToyota Corolla Toyota

Bogate wyposażenie w standardzie

Toyota Corolla TS może się pochwalić zaskakująco bogatym wyposażeniem standardowym. Już w bazowej wersji Active na pokładzie znalazło się wiele rozwiązań niespotykanych w podstawowych wersjach konkurencyjnych modeli. W każdej Corolli TS znajdziemy m.in. układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów, a także inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC).

W kabinie nie zabrakło kolorowego ekranu dotykowego o przekątnej 8 cali z systemem multimedialnym Toyota Touch 2 i usługami łączności Toyota Connected Car. Parkowanie rodzinnym kombi o długości 4,65 metra nie będzie stanowiło wyzwania, bo już w podstawowej wersji mamy do dyspozycji kamerę cofania. Poza tym na listę wyposażenia trafiły także światła wykonane w technologii LED oraz wspomniana podwójna podłoga bagażnika.

Toyota CorollaToyota Corolla Toyota

Toyota Corolla TS to samochód współczesnych czasów. Jest przestronna, pakowna, ekonomiczna i dynamiczna. Jednocześnie nadwozie ma nowoczesne i atrakcyjne linie, a wyposażenie może zawstydzić wielu konkurentów. Patrząc na wszystkie zalety tego modelu, już wiemy, dlaczego cieszy się tak ogromną popularnością.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.