Chcesz kupić samochód w leasingu? Volkswagen zapłaci pierwsze trzy raty

Wydawać, by się mogło, że kupno nowego samochodu nie jest teraz najlepszym pomysłem. Nic bardziej mylnego. Branża wychodzi właśnie na prostą, a marki przygotowały dla swoich klientów wyjątkowe oferty. Najlepszym przykładem jest Volkswagen, który trzy pierwsze raty leasingu... bierze na siebie.

Motoryzacja zmienia się na naszych oczach, a wraz z nią rynkowe trendy. Jeszcze całkiem niedawno wielu klientów chciało posiadać samochód na własność. Teraz sytuacja jest wręcz odwrotna. Po co płacić pełną kwotę za auto, skoro można je użytkować za ułamek wartości w postaci miesięcznych rat? Nowoczesne formy finansowania stają się coraz popularniejsze. Volkswagen to największy producent samochodów w Europie i jeden z głównych rozgrywających w Polsce. Około 75 proc. przedsiębiorców kupujących nowe samochody marki, korzysta z leasingu oferowanego przez Volkswagen Financial Services. 

EasyDrive to nowoczesna forma leasingu, która charakteryzuje się niższymi ratami niż standardowy leasing. Spłacana jest w nim tylko utrata wartości samochodu. To klient sam dokładnie określa parametry oferty i dostosowuje ją do własnych preferencji. W specjalnym kalkulatorze może wybrać m.in. okres finansowania (od 24 do 48 miesięcy), wysokość opłaty wstępnej (od 0 do 30 proc.) oraz roczny limit kilometrów. W ten sposób klient ma znacznie większą kontrolę wydatków z niską miesięczną ratą. Płaci dokładnie za to, co czego potrzebuje. 

Volkswagen trzy pierwsze raty bierze na siebie 

Teraz Volkswagen dodał do EasyDrive rewolucyjne rozwiązanie, którego próżno było szukać do tej pory na polskim rynku. Marka bierze na siebie koszt pierwszych trzech rat w wypadku leasingu EasyDrive. Jedynym warunkiem jest minimalna opłata wstępna na poziomie 10 proc. ceny pojazdu.

- Mówiąc wprost – koszty pierwszych trzech miesięcy użytkowania nowego Volkswagena w ramach leasingu po prostu bierzemy na siebie – komentuje Łukasz Zadworny, dyrektor marki VW. Rynek czekał na takie rozwiązanie, ponieważ wielu klientów obawiało się kupna wymarzonego samochodu. Zupełnie niepotrzebnie, bo branża i gospodarka zaczynają wychodzić na prostą. Oferta spłaty przez VW trzech pierwszych rat podkreśla, że zakup auta jest bezpiecznym wyborem z finansowego punktu widzenia. 

To jednak nie wszystkie nowości. Alternatywą jest ubezpieczenie komunikacyjne na 1 rok w wypadku pozostałych leasingów i kredytów za 1 zł. Co więcej, Volkswagen postanowił zaoferować w ramach leasingów Easy Drive i Easy Buy ubezpieczenie od utraty pracy. Do tego za 539 zł można kupić pakiet przeglądów serwisowych na cztery lata. Zakup samochodu jeszcze nigdy nie był tak zabezpieczony. 

Na klientów czekają nowe modele w promocyjnych cenach 

Nowa oferta, z trzema spłacanymi przez markę ratami w leasingu EasyDrive, to tylko część ofensywy Volkswagena. Przygotowując promocyjną ofertę VW zadbał, żeby klienci mieli w czym wybierać. I tak w salonach znajdziemy wysokie rabaty na samochody z rocznika modelowego 2020 oraz auta z oferty wyprzedażowej, wyprodukowane w minionym roku. Przykłady? Na Passata i Arteona to nawet 30 000 zł. Z kolei Golfa 7. generacji dostaniemy o 22 000 zł taniej, również na ósemkę przewidziano spory rabat w wysokości 6 000 zł. 

Promocyjny cennik obejmuje również bestsellerowe SUV-y producenta – od T-Crossa i T-Roca po flagowego Tourega, który został przeceniony nawet o 20 000 zł.  

Więcej o: