Nowe platformy sprzedażowe w Polsce. Sprzedaż akumulatorów i oleju nigdy nie była tak prosta

Właściciele hurtowni, sklepów czy warsztatów samochodowych do tej pory nie mieli dostatecznie dobrego narzędzia, które w odpowiednim stopniu ułatwiałoby zakup dwóch istotnych produktów: oleju silnikowego i akumulatorów. Sprzedawcom również brakowało sposobu na łatwe pozbycie się nadwyżek magazynowych. Na szczęście w Polsce debiutują dwie platformy do porównywania cen, które zarówno sprzedającym, jak i kupującym, oferują niezwykle wygodne narzędzia. Pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu i uniknąć wielu problemów.

Olejb2b.pl i akub2b.pl to nowe platformy handlowe, które wypełniają lukę na polskim rynku porównywarek. Dzięki giełdom handel akumulatorami i olejem samochodowym może wkroczyć na zupełnie inny poziom – znany z konsumenckich rozwiązań gigantów sprzedaży internetowej. W jaki sposób?  

Olejb2b.pl - mają wszystko w jednym miejscu 

Rynek olejów smarowych w Polsce to ok. 225 tys. ton, z czego połowa stanowi oleje silnikowe dla motoryzacji. Produkty sprzedawane w tej grupie są niezwykle zróżnicowane. Oprócz olejów silnikowych mamy bowiem do czynienia z olejami przekładniowymi, amortyzatorowymi, hydraulicznymi, smarami do łożysk, układów sterowania, wspomagania, olejów do sprężarek. 

Do tej pory trudno było znaleźć w Internecie “miejsce”, które sprzedaż wszystkich tego typu produktów umożliwia w sposób wygodny - niezależnie od rodzaju pojazdu, czy potrzebnej ilości. Platforma olejb2b.pl pozwala na dokonanie wygodnej transakcji bez względu na to, o jaki rodzaj oleju chodzi. Mało tego – w jednym miejscu odbywa się handel zarówno produktami popularnymi, jak i wysoce specjalistycznymi. 

Platforma olejb2b.pl pozwala też uporać się z problemem jednorazowych sprzedawców. Nie jest tajemnicą, że oleje smarowe są oprócz paliwa dystrybuowane w szarej strefie. Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego w swojej interpelacji skierowanej m.in.. do szefa Krajowej Administracji Skarbowej wskazuje na ten problem. Szczegółowych wyliczeń dotyczących problemu olejów smarowych i silnikowych nie podaje, wiadomo jednak że niezarejestrowany handel olejem opałowym szacowany jest na 60 tys. ton rocznie. Oleje bywają też fałszowane, co również wpływa na całą branżę uszczuplając przychody uczciwych sprzedawców.  

Akub2b – akumulator do samochodu, agregatu, wózka golfowego 

Podobna problematyka dotyczy rynku akumulatorów. Zwykły konsument tego typu produkt kupi wpisując w przeglądarkę, czego potrzebuje. Profesjonalista oczekuje czegoś bardziej zaawansowanego. Dlatego akub2b.pl pozwala na zakup akumulatorów zarówno do samochodów jak i łodzi, pojazdów rolniczych, generatorów, a nawet wózków golfowych.  

fot.fot. Materiał promocyjny partnera

Trudno znaleźć w polskiej sieci miejsce, które oferowałoby tak duży, specjalistyczny asortyment towarów. Kupujący nie musi już odwiedzać stron różnych producentów czy dystrybutorów. Ma w zasadzie wszystkie dostępne na polskim rynku produkty w jednym miejscu.  

Wygoda przede wszystkim

Olejb2b.pl i akub2b.pl to specjalistyczne platformy, które tworzą zupełnie nowy kanał sprzedaży, znacznie bardziej atrakcyjny od tych już obecnych, standardowych. Nie było bowiem do tej pory w Polsce narzędzia, które sprawiałoby, by kupujący nie musiał już przeglądać dziesiątek stron i “ręcznie” porównywać oferty. Sprzedawca nie musi z kolei wykonywać dziesiątek telefonów, by sprzedać swój towar. Zakupy są wygodne niczym na innych znanych platformach.

Zakupy na akub2b.pl i olejb2b.pl są wygodne jak na innych znanych platformach.Zakupy na akub2b.pl i olejb2b.pl są wygodne jak na innych znanych platformach. Fot. akub2b.pl

Dlaczego warto być na platformie akub2b.pl i olejb2b.pl? 

Obecność w systemach akub2b.pl i olejb2b.pl daje też rozpoznawalność, pomaga budować zaufanie do klienta, pozwala znacząco zwiększać sprzedaż, nawiązując trwałe relacje biznesowe i powiększając obszar działania na cały kraj. Platformy mają szansę zrewolucjonizować handel olejami i akumulatorami tak, jak zrobiły to popularne wśród konsumentów porównywarki. Dziś korzysta z nich 60 proc. internautów. Według badań dodanie zwykłego internetowego sklepu do porównywarki pozwala podnieść jego sprzedaż o 20 proc. Platforma to doskonałe narzędzie marketingowe, które umożliwia jeszcze bardziej wyśrubować ten wynik. 

Jak to wygląda 

Pierwsze, co rzuca się w oczy podczas korzystania z przeglądarek, to czytelność i bogata liczba parametrów, które pozwalają znaleźć idealny produkt. Dopasowany nawet do najbardziej rzadkich maszyn.

fot.fot. Materiał promocyjny partnera

Łatwiejsze, prostsze, intuicyjne 

Dlaczego kupujący mieliby korzystać z nowych giełd? Bo znacznie ułatwiają im pracę. Po pierwsze do porównywarek dopuszczeni są tylko ci przedsiębiorcy, którzy mają odpowiedni kod PKD. Profesjonaliści, którzy handlem akumulatorami i olejem zajmują się na poważnie, a nie “z doskoku”.

Po drugie, giełdy mają całą gamę cech, które sprawiają, że transakcje dokonywane z ich udziałem są po prostu klarowne. Przy każdym z produktów dostępnych w porównywarkach widoczna jest cena zawierająca dostawę. Jasno określony jest też jej czas – to pozwala na precyzyjne planowanie. W zależności od wielkości zamówienia towary kupione przez porównywarki mogą być dostarczone w 24, 48 lub 72 godziny – nie dłużej.  
 
Innymi słowy – bez niewiadomych, niespodzianek i niedopowiedzeń.  

Porównuj wszystko w jednym miejscu 

Akub2b.pl i olejb2b.pl dają też możliwość porównywania cen u dystrybutorów z różnych części kraju. Ułatwia to przyjazny i prosty interfejs, przypominający zwykły sklep internetowy. Platforma pozwala więc nie tylko zaoszczędzić czas podczas zakupu, przyspiesza też sam proces porównywania cen i badania rynku.

Porównywarki są stworzone według najwyższych standardów e-commerce. Kupujący widzi zamawiane produkty w koszyku, tak jak w przypadku tradycyjnego sklepu. Ma dostęp do historii transakcji, może też wygodnie zapłacić za zakupy korzystając z kilku opcji (np. płatność online lub przelewem).? Bardziej wymagający użytkownicy docenią możliwość zaawansowanego wyszukiwania i porównywania produktów czy możliwość dokładnego przeglądania oferty konkretnego dystrybutora. 

Nowe platformy handlowe likwidują liczne bariery, które ograniczały handel olejami i akumulatorami. Handel staje się coraz bardziej internetowy, nic więc dziwnego, że i specjalistyczne produkty można kupować już dosłownie jednym kliknięciem.