Interaktywna Akademia SKODY - rewolucja na polskim rynku

SKODA wprowadza na polski rynek kolejną rewolucyjną usługę. Interaktywna Akademia SKODY to platforma, która znacznie ułatwia zakup samochodu i wybór modelu, najlepiej pasującego do naszych potrzeb. Ale to nie wszystko co platforma ma do zaoferowania. Jak Akademia działa i czego można się z niej dowiedzieć?

To właśnie SKODA sprzedaje w Polsce najwięcej samochodów. W zeszłym roku Polacy zarejestrowali przeszło 60 tys. samochodów tego producenta, to o ponad 10 tys. więcej niż główny rywal. Dwa pierwsze miejsca na liście 10 bestsellerów zajmują SKODA FABIA i OCTAVIA. Wśród SUV-ów dużym zainteresowaniem cieszą się KODIAQ i KAROQ.

SKODA postanowiła więc wyjść naprzeciw polskim kierowcom i przygotowała nową platformę, która przybliży klientom ofertę producenta oraz najnowsze rozwiązania stosowane w autach.

Czym jest i jak działa Interaktywna Akademia SKODY?

Interaktywna Akademia SKODY to specjalna platforma internetowa, na której odbywają się cykliczne transmisje na żywo. Podczas nich prezentowane są najnowsze modele SKODY, praktyczne rozwiązania oraz nowoczesne systemy. Przykładowo, doradcy opowiadają o fotelach VarioFlex, usługach connect systemu multimedialnego, wyjaśniają jak podłączyć telefon do auta, jak bezpiecznie przewozić dzieci czy korzystać z asystentów podczas parkowania w ciasnym miejscu.To pierwsza taka usługa w Polsce.

Żeby skorzystać z porad trzeba wejść na stronę Akademii, a w widocznym miejscu wyświetli się informacja o transmisji. Wystarczy jedno kliknięcie w przycisk "połącz" i możemy oglądać. Co ważne, usługa jest w pełni interaktywna. W każdej chwili na czacie można zadać doradcy pytanie, na które ten odpowie. Oglądający widzi doradcę i salon, ale sam pozostaje anonimowy.

Transmisje można oglądać na komputerze, tablecie lub smartfonie. Usługa jest oczywiście bezpłatna.

Platformę znajdziecie w tym miejscu: INTERAKTYWNA AKADEMIA SKODY

Bezpieczne przewożenie dzieciBezpieczne przewożenie dzieci fot. Skoda

Czego można się dowiedzieć z lekcji w Interaktywnej Akademii SKODY?

Wybraliśmy kilka tematów, które poruszają doradcy SKODY. To m.in.:

 • Bezpieczne przewożenie dzieci

Interaktywna Akademia SKODY porusza uniwersalne tematy. Doradca skupia się na poradach i wskazówkach, które przydadzą się każdemu kierowcy, nie tylko posiadaczowi nowej SKODY, dlatego do uczestnictwa w Interaktywnej Akademii zaproszeni są wszyscy rodzice. Podczas wykładu zostają poruszone m.in. kwestie prawne. Dowiemy się także, jak wybrać odpowiedni fotelik, czym się kierować przy zakupie i jak poprawnie zamontować go w samochodzie. Podczas wykładu można usłyszeć wiele praktycznych porad.

 • Asystenci kierowcy

Nowe samochody coraz częściej naszpikowane są nowoczesnymi systemami wsparcia kierowcy. Podczas prezentacji w Interaktywnej Akademii doradca w przystępny sposób przybliża każdy z nich.

 • Bezpiecznie jak w SKODZIE

SKODA od wielu lat przoduje w klasyfikacji aut zapewniających najlepsze bezpieczeństwo pasażerom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego. Z tej prezentacji dowiemy się, skąd biorą się tak dobre oceny SKODY przez branżowych ekspertów. To nie tylko wspomniane powyżej systemy, ale także bezpieczeństwo bierne - pasy bezpieczeństwa, odpowiednia konstrukcja foteli, wytrzymała karoseria, poduszki powietrzne czy system połączeń alarmowych SOS.

 • SmartLink

Praktycznie każdy ma teraz w kieszeni smartfon, a ten w parze z pokładowym systemem multimedialnym może znacznie uprzyjemnić jazdę. Z prezentacji dowiemy się, jak podłączyć swój telefon i w pełni wykorzystać jego możliwości.

 • Bezpieczny wyjazd na urlop

Kolejne praktyczne porady, które przydadzą się każdemu, kto planuje dłuższy rodzinny wyjazd. Wakacje już za nami, ale jesień to wciąż dobry czas na weekendowy wypad całą rodziną. Poza tym, zbliżają się Święta i ferie. Tutaj dowiemy się m.in. jak przygotować auto do trasy, jak zamontować rowery, jak ustawić fotel, żeby nie odczuwać zmęczenia, jak bezpiecznie załadować bagażnik... Doradcy pomogą w najlepszym przygotowaniu się do podróży.

 • Nowa Skoda Fabia i Karoq - prezentacje modeli

Na platformie nie mogło także zabraknąć prezentacji poszczególnych modeli SKODY. Wykładowcy prezentują najważniejsze cechy danego auta i na bieżąco odpowiadają na interesujące oglądających pytania.

Wszystkie tematy znajdziecie na stronie Interaktywnej Akademii SKODY

Front AssistFront Assist fot. Skoda

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Nie trudno zauważyć, że SKODA w swojej Interaktywnej Akademii stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo. To właśnie zagadnieniom z tego zakresu poświęconych jest większość prezentacji. Nie powinno to dziwić, bo SKODA jest jednym z liderów rynku pod tym względem. Kiedyś zaawansowane systemy bezpieczeństwa były zarezerwowane dla najdroższych samochodów klasy premium, teraz wchodzą na wyposażenie znacznie bardziej przystępnych modeli. SKODA wiele nowoczesnych systemów oferuje już w standardzie albo w korzystnych pakietach.

Ze wszystkimi możecie się zapoznać w tej interaktywnej infografice.

Skoda Kodiaq, Asystent wyjazdu z miejsca parkingowegoSkoda Kodiaq, Asystent wyjazdu z miejsca parkingowego fot. Skoda

Harmonogram najbliższych prezentacji w Interaktywnej Akademii SKODY:

 • 05.11 poniedziałek - - NOWA FABIA + Bezpiecznie jak w ŠKODZIE 08:30, KAROQ + Kessy 10:30, Bezpieczny urlop 12:30, NOWA FABIA + Dzieci bezpieczne w podróży 14:30, KAROQ + Smartlink 16:30
 • 06.11 wtorek - KAROQ + Simply Clever 08:30, Nowa FABIA + Dzieci bezpieczne w podróży 10:30, KAROQ + Smart Link 12:30, Nowa FABIA + Bezpiecznie jak w Skodzie 14:30, Bezpieczny urlop 16:30
 • 07.11 środa - NOWA FABIA + Asystenci kierowcy 08:30, Bezpieczny urlop 10:30, KAROQ + Kessy 12:30, Nowa FABIA + Dzieci bezpieczne w podróży 14:30, KAROQ + Smartlink 16:30
 • 08.11 czwartek - Bezpieczny urlop 08:30, Nowa FABIA + Asystenci kierowcy 10:30, KAROQ + Smart Link 12:30, KAROQ + Simply Clever 14:30, Nowa FABIA + Bezpiecznie jak w SKODZIE 16:30
 • 09.11 piątek - NOWA FABIA + Dzieci bezpieczne w podróży 08:30, KAROQ + Kessy 10:30, Bezpieczny urlop  12:30, NOWA FABIA + Asystenci kierowcy 14:30, KAROQ + Smart Link 16:30
 • 10.11 sobota - NOWA FABIA + Asystenci kierowcy 08:30, Temat specjalny 10:00, NOWA FABIA + Bezpiecznie jak w Skodzie 11:30, KAROQ + Kessy  13:00, KAROQ + Smart Link 14:30, KAROQ + Simply Clever 16:30

Wszystkie transmisje znajdziesz w tym miejscu: INTERAKTYWNA AKADEMIA SKODY

Więcej o: