Nowe Audi A6 - nowa era cyfryzacji

Najnowsze Audi A6 to nie tylko nowy poziom komfortu, wykończenia i stylistyki. To też zupełnie nowa era cyfryzacji.

Audi zainstalowało w nowym A6 w ogrom nowoczesnych technologii: zelektryfikowało wszystkie silniki, wyposażyło limuzynę w system czterech kół skrętnych i nawet 39 systemów wsparcia kierowcy. To najbardziej zaawansowane auto w swojej klasie, czego potwierdzeniem jest poziom cyfryzacji.

MMI touch response

MMI touch response to najnowocześniejsza koncepcja obsługi multimediów i najważniejszych funkcji samochodu w swojej klasie. W nowym Audi A6 dwa duże wyświetlacze zastąpiły większość przycisków i pokręteł stosowanych w poprzednim modelu. W pełni cyfrowy system obsługi umożliwia zaawansowaną personalizację: na górnym wyświetlaczu, podobnie jak na ekranie smartfona, można dowolnie rozmieścić ikony wszystkich funkcji. Na dolnym wyświetlaczu użytkownik może zapisać nawet 27 własnych skrótów do najważniejszych systemów samochodu i do często używanych, ulubionych funkcji takich jak numery telefonów, stacje radiowe czy cele nawigacji.

Z poziomu górnego wyświetlacza, który w przypadku wyposażenia w nawigację MMI Navigation plus ma przekątną 10,1 cala, kierowca zawiaduje systemami infotainment. Dolny wyświetlacz o przekątnej 8,6 cala umieszczony na konsoli tunelu środkowego służy do obsługi klimatyzacji oraz funkcji komfortowych i systemów samochodu, a także do wprowadzania tekstu. W trakcie tej czynności nadgarstek kierowcy może cały czas swobodnie spoczywać na dźwigni zmiany biegów.

Audi A6 Avant 2018Audi A6 Avant 2018 fot. Audi

Wraz z nawigacją MMI Navigation plus samochód wyposażany jest w Audi virtual cockpit z ekranem o przekątnej 12,3 cala. Jego obsługa odbywa się przy pomocy przycisków wielofunkcyjnych na kierownicy. Jako uzupełnienie dostępny jest wyświetlacz danych head up display, który na przedniej szybie, w polu widzenia kierowcy, wyświetla ważne dla kierowcy informacje takie jak np. szczegółowa mapa skrzyżowań dla nawigacji.

Oprócz systemu obsługi MMI touch, nowe Audi A6 oferuje rozumiejący naturalny język system dialogowy online. Dzięki niemu, wydając polecenia w języku potocznym, można zawiadywać najróżniejszymi funkcjami pojazdu, np. sterować klimatyzacją.

Nawigacja MMI Navigation plus i system Audi connect

W nowym Audi A6 można programować profile użytkownika: nawet siedmiu różnych kierowców może zapisać blisko 400 własnych ustawień. Sterowanie naturalnym głosem wykorzystując dane zapisane w pojeździe odpowiada na polecenia i pytania. W połączeniu z opcjonalną nawigacją MMI Navigation plus, odpowiedzi udzielane są dodatkowo na podstawie szczegółowych informacji zapisanych w chmurze. Nowe Audi A6 jest zawsze online. Moduł transmisji danych wykorzystuje nowy standard transmisji LTE Advanced. Oba systemy oferują wiele nowości, również na polu nawigacji, w tym funkcję samodzielnego uczenia się na bazie przejechanych tras. Prowadzenie do celu odbywa się online, na serwerach partnerskiej firmy HERE. W pierwszych trzech latach dostępnych jest pięć bezpłatnych, bezprzewodowych aktualizacji mapy.

Audi A6 2018Audi A6 2018 fot. Audi

MyAudi App

Aplikacja myAudi App łączy smartfon użytkownika z cyfrowym ekosystemem Audi. Wykorzystując komunikację pola bliskiego zasięgu (NFC), funkcja Audi connect key umożliwia odblokowanie i zablokowanie drzwi samochodu oraz włączenie silnika przy pomocy smartfona z systemem operacyjnym Android.

Nawigacja MMI Navigation plus, gdy dodamy do niej opcjonalne elementy dodatkowe, daje jeszcze więcej atrakcyjnych możliwości, do których należą dwa różne systemy muzyczne do wyboru. Topowa wersja – system Bang & Olufsen Advanced Sound System emituje trójwymiarowy dźwięk dający wrażenie przestrzeni, który słychać również na tylnych siedzeniach.

MyAudi AppMyAudi App Fot. Audi

Więcej o: