Hyundai na Poznań Motor Show 2018 - dwie wielkie premiery

Hyundai kontynuuje szeroko zakrojoną ofensywę modelową i stawia na nowoczesne SUV-y. W Poznaniu, po raz pierwszy w Polsce, pokazano Santa Fe nowej generacji i model Kona w wersji elektrycznej. A to nie wszystko, co czeka na stoisku Hyundaia na Poznań Motor Show.

Nowy Hyundai Santa Fe w Poznaniu - czwarta generacja popularnego SUV-a

To pierwsza okazja, żeby zobaczyć najnowszą generację dużego SUV-a w Polsce. W Genewie Santa Fe był jednym z najbardziej obleganych samochodów, w Poznaniu również cieszył się wielkim zainteresowaniem. I nic dziwnego, bo Santa Fe odniósł duży rynkowy sukces - do tej pory tylko w samej Europie do klientów trafiło ponad 400 tys. egzemplarzy.

Model Santa Fe czwartej generacji wyróżnia wyrazista i elegancka stylistyka, nawiązująca do klasy premium. Wzrok przyciąga przede wszystkim kaskadowy grill i podwójne reflektory LED do jazdy dziennej, umieszczone bezpośrednio nad reflektorami. Z tyłu uwagę przykuwają futurystyczne lampy i podwójny wydech.

Hyundai na Poznań Motor Show 2018Hyundai na Poznań Motor Show 2018 fot. Filip Trusz

Nowy model będzie wyposażony w system Rear Occupant Altert, monitorujący obecność pasażerów na tylnych siedzeniach - po wyłączeniu silnika auto będzie o nich przypominać wysiadającemu z samochodu kierowcy. Nowością będzie rozbudowany system ostrzegania o ruchu poprzecznym, przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego o ograniczonej widoczności. Samochód ostrzeże kierowcę dźwiękowo, a w razie potrzeby zahamuje. Z kolei system Safety Exit Assist zapobiega potencjalnym wypadkom, czasowo blokując drzwi i uniemożliwiając ich otwarcie w momencie, gdy wykryje nadjeżdżające z tyłu pojazdy.

Hyundai na Poznań Motor Show 2018Hyundai na Poznań Motor Show 2018 fot. Filip Trusz

Co znajdziemy pod maską nowego Santa Fe? Silnik benzynowy jest jeden - to 2.4 o mocy 185 KM. Większy wybór będą mieli zwolennicy jednostek wysokoprężnych - 2.0 l (150 lub 182 KM) i 2.2 CRDi o mocy 197 KM.

Nowy Hyundai Santa Fe 2018Nowy Hyundai Santa Fe 2018 fot. Hyundai

Czas na miejskiego elektryka - Hyundai Kona Electric

Santa Fe to SUV gigant, ale tuż obok niego znajdziemy mniejszego crossovera. Hyundai Kona debiutował już jakiś czas temu, a po polskich ulicach jeżdżą już pierwsze auta. Jednak do Poznania Hyundai przywiózł absolutną nowość - model Kona Electric. To pierwszy w Europie subkompaktowy SUV z napędem elektrycznym.

Hyundai Kona Electric będzie oferowany w dwóch konfiguracjach. Podstawowa wersja z silnikiem o mocy 135 KM i akumulatorem o pojemności 39,2 kWh oferuje zasięg 312 km. Mocniejsza odmiana dysponuje mocą 204 KM i akumulatorem o pojemności 64 kWh. Przejedzie nawet 482 km na jednym ładowaniu.

Stoisko Hyundaia na Poznań Motor Show 2018Stoisko Hyundaia na Poznań Motor Show 2018 fot. Filip Trusz

Kona Electric potrzebuje 54 minut na naładowanie akumulatora do 80 proc. przy wykorzystaniu szybkiej ładowarki DC o mocy 100 kW. Podstawowa wersja rozpędza się od 0 do 100 km/h w 9,3 s, a mocniejszy wariant potrzebuje na to zaledwie 7,6 sekundy. Prędkość maksymalna to 167 km/h.

Stoisko Hyundaia na Poznań Motor Show 2018Stoisko Hyundaia na Poznań Motor Show 2018 fot. Filip Trusz

Hyundai jedzie na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Hyundai to oficjalny partner FIFA. Na poznańskim stoisku nie mogło więc zabraknąć piłkarskiego akcentu. Już w czerwcu najlepsi piłkarze na świecie będą walczyć w Rosji na Mistrzostwach Świata. Hyundai z tej okazji przygotował specjalne wersje Go! dla swoich popularnych nad Wisłą modeli - Tucsona i nowego i30, a także miejskich i20 oraz i10.

Wersje Go! wyróżniają się elementami wyposażenia w bardzo korzystnej cenie, oferowanymi do tej pory w wyższych specyfikacjach. Specjalnie dla modeli w wersji Go! przygotowano metalizowany lakier Champion Blue. Mundialowe auta wyróżniają się także: czarnymi, błyszczącymi lusterkami, czarną podsufitką czy tapicerką z niebieskimi wstawkami.

Stoisko Hyundaia na Poznań Motor Show 2018Stoisko Hyundaia na Poznań Motor Show 2018 fot. Filip Trusz

Stoisko Hyundaia to jedno z najciekawszych miejsc na Poznań Motor Show 2018. Naszym zdaniem warto przyjrzeć się zwłaszcza elektrycznej Konie. To w końcu pierwszy elektryczny crossover, jaki trafi do sprzedaży w Polsce.

Więcej o: