Gadżety dla kierowcy - te akcesoria przydadzą się w każdym samochodzie

Jest kilka urządzeń, które mogą przydać się każdemu kierowcy, niezależnie od tego, jak często jeździ i na jakich trasach. Wybraliśmy klika najciekawszych propozycji.

Uchwyt samochodowy

Bez względu na to, czy wystarczy nam nawigacja w telefonie czy decydujemy się na klasyczny GPS, to wybór odpowiedniego uchwytu dla niego jest niezwykle ważny. Dobrej jakości posłuży nam przez lata, ale w tym celu warto wybrać model z regulowaną ramą. Musi być też odporny na wysokie temperatury, ponieważ nieraz zostawiamy auto w pełnym słońcu a temperatura w kabinie może wynosić nawet 60 stopni Celsjusza. 

Uchwyt samochodowyUchwyt samochodowy kolaż redakcja, materiały partnerów

Słuchawka bluetooth 

Chociaż korzystanie z telefonu podczas jazdy nie jest zalecane, to jeśli już musisz prowadzić rozmowy w trakcie jazdy, wybierz zestaw bezprzewodowy lub słuchawkę bluetooth. Dla kierowców najwygodniejsze są słuchawki mono, które pozwalają jednocześnie słyszeń, co dzieje się w okół. Ciekawą opcją są modele, które można podłączyć do kilku urządzeń jednocześnie, co pozwoli np. odbierać połączenia z telefonu służbowego i prywatnego. 

Słuchawka bluetoothSłuchawka bluetooth kolaż redakcja, materiały partnerów

Ładowarka samochodowa

Ładowarka samochodowa zapobiegnie rozładowaniu się np. telefonu podczas korzystania z nawigacji. Jeżeli zaś wybierzesz model z kilkoma portami, będziesz mieć możliwość ładowania jednocześnie większej ilości urządzeń. Za jej pomocą naładujesz też tradycyjną nawigację, tablet lub laptop 2w1, a także inne drobne urządzenia. 

Smartwatch

Smartwatch przyda się kierowcy nie tylko, by sprawdzić aktualną godzinę. Większość nowych modeli możemy połączyć ze smartfonem, dzięki czemu będziemy na zegarek czy opaskę otrzymywać powiadomienia z aplikacji czy odnośnie przychodzących połączeń i wiadomości. Niektóre modele działają nawet jak zestaw głośnomówiący lub nawigacja GPS (trasę ustawiamy na smartfonie, ale kierowani jesteśmy przez smartwatch). Dodatkowo inteligenty zegarek przyda się także poza samochodem - może, np. badać puls czy aktywność fizyczną. 

SmartwatchSmartwatch kolaż redakcja, materiały partnerów

Poniżej znajdziesz inne polecane przez nas akcesoria do samochodu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.