5 gadżetów do samochodu, które przydadzą się podczas wakacyjnych wyjazdów

Długie wakacyjne trasy potrafią być wyczerpujące zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Wybraliśmy dla was jednak 5 ciekawych gadżetów, które sprawią, że trasa powinna minąć bezproblemowo.

Nawigacja GPS

Skoro nawigacja w telefonie jest teraz niemal standardem, to po co inwestować w tradycyjny GPS? Przede wszystkim jest to urządzenie bardziej wydajne i energooszczędne, dzięki czemu bateria nie rozładuje się w trakcie długiej podróży. Dodatkowo o wiele lepiej tradycyjna nawigacja GPS sprawdzi się za granicą, kiedy transfer danych przez sieć komórkową jest bardzo drogi. 

Rejestrator jazdy

Wideorejestrator to urządzenie przydatne, kiedy chcesz zwiększyć swoje poczucie bezpieczeństwa w trasie oraz mieć pewność, że w razie kolizji będziesz mógł lepiej bronić swoich interesów. Nagranie z rejestratora jazdy może pełnić funkcję dowodu w sprawie, kiedy sprawca unika odpowiedzialności. W długich trasach warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Na korzyść kamer samochodowych przemawia również ich niewysoka cena przy dużej użyteczności. 

CB radio

CB radio pozwala wymieniać się informacjami na temat trasy, utrudnień czy patroli policji z okolicznymi kierowcami. Kiedyś kojarzyło się przede wszystkim z kierowcami pojazdów ciężarowych, jednak teraz coraz częściej sięgają po nie również osoby nie będące zawodowymi kierowcami. Korzystanie z CB radia nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami, a może pomóc nam rozwiązać wiele problemów na trasie. Warto chociażby wspomnieć o możliwości pomocy kierowców, kiedy zgubimy się na trasie a nawigacja nas zawiedzie. 

Lodówka samochodowa

Kiedy jedziemy w dłuższą trasę, należy również pomyśleć o jedzeniu i napojach. Chociaż na stacjach benzynowych i w przydrożnych zajazdach można bez problemu zjeść szybką przekąskę to jedzenie tam jest zwykle droższe i często wątpliwej jakości. Świeże produkty i domowe jedzenie są nie tylko zdrowsze i tańsze, ale też smaczniejsze. Do wyboru mamy lodówki na wkłady mrożące lub zasilane elektrycznie, a to na jaką się zdecydujemy w dużej mierze zależy od częstotliwości wyjazdów. 

Coś dla najmłodszych

W tej kategorii wybraliśmy dla was więcej niż jeden gadżet. Niestety długie podróże z dziećmi są zazwyczaj męczące zarówno dla pociech, które szybko się nudzą, jak i dla rodziców, którzy muszą wynajdywać maluchom nowe zajęcia. Dlatego warto wyposażyć się w stolik samochodowy, na którym dziecko może rysować czy bawić się. Nie można jednak zapomnieć o bezpieczeństwie najmłodszych, dlatego przed dłuższą trasą należy sprawdzić czy dziecko nie wyrosło z fotelika lub zakupić specjalny adapter na pasy. Przydatnym gadżetem może być też lusterko do obserwacji dziecka podczas jazdy. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA