Lexus RX L - wyjątkowy SUV dla siedmiu osób

Lexus RX L to przedłużona wersja popularnego SUV-a klasy premium. Na pokładzie w komfortowych warunkach zmieści się nawet siedem osób. Lexus RX L właśnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Lexus RX L 2017Lexus RX L 2017 fot. Lexus

Lexus RX L jest już gotowy na podbój polskiego rynku. To propozycja dla wszystkich, którzy potrzebują dużego i luksusowego SUV-a. Ten model ma trzy rzędy siedzeń. Japońscy inżynierowie wydłużyli tylną część nadwozia o 11 cm i zastosowali pokrywę bagażnika z bardziej stromą szybą, niż w modelach z dwoma rzędami siedzeń, uzyskując w ten sposób dużo miejsca nad głowami pasażerów tylnych foteli oraz elastyczną przestrzeń bagażową za trzecim rzędem siedzeń.

Słuchaj kultowego Codziennego Magazynu Motoryzacyjnego:

Lexus zapewnia, że pasażerowie zajmujący trzeci rząd siedzeń będą mieli takie same warunki podróżowania, jakie są na pozostałych miejscach. Osoby siedzące najdalej z tyłu mogą liczyć na własny nawiew systemu wentylacji i ogrzewania. Na liście standardowego wyposażenia znajduje się skórzana tapicerka foteli, 3-strefowa klimatyzacja oraz elektrycznie otwierana klapa bagażnika.

Lexus RX L 2017Lexus RX L 2017 fot. Lexus

Lexus RX 450hL - wydajna hybryda na pokładzie

Do Polski trafi Lexus RX L w topowej, hybrydowej wersji 450h. Na niektórych europejskich rynkach, głównie na wschodzie, dostępna jest jeszcze wersja z benzynowym motorem V6, jednak w Polsce większą popularnością cieszą się hybrydy.

W 7-miejscowym RX 450 hL 3,5-litrowy silnik benzynowy V6 (z układem wtryskowym D4-S) współpracuje z dwoma elektrycznymi silnikami-generatorami o wysokim momencie obrotowym. Łącznie rozwijana moc sięga 313 KM, zapewniając duże przyspieszenie i łatwość wyprzedzania.

Lexus RX L 2017Lexus RX L 2017 fot. Lexus

Ile Lexus RX L kosztuje w Polsce?

Lexus RX L będzie w Polsce dostępny w jednej wersji silnikowej 450h. Za to kierowcy będą mieli do wyboru jedną z dwóch wersji wyposażenia: Elegance oraz Prestige. Ile kosztują?

 • Lexus RX 450hL Elegance - od 366 900 zł
 • Lexus RX 450hL Prestige - od 440 900 zł

Lexus RX L - wzór bezpieczeństwa w segmencie

Japoński koncern słynie z dbałości o bezpieczeństwo w swoich samochodach. Nie inaczej jest w dużym SUV-ie. Duży SUV bez najmniejszego problemu zgarnął 5 gwiazdek w testach Euro NCAP. Wyposażenie Lexusa RX L z zakresu bezpieczeństwa deklasuje wielu bezpośrednich konkurentów:

 • Lexus Safety System+ obejmuje system ochrony przedzderzeniowej PCS (Pre-Collision System), funkcję utrzymywania pasa ruchu LKA (Lane Keeping Assist) z korekcją toru jazdy, automatyczne światła drogowe AHB (Automatic High Beam) oraz działający przy dowolnej prędkości aktywny radarowy tempomat DRCC (All-Speed Dynamic Radar Cruise Control);
 • Dostępny monitor martwego pola BSM (Blind Spot Monitor) z funkcją automatycznego hamowania po wykryciu poprzecznego ruchu przy cofaniu (Rear Cross Traffic Braking);
 • 10 poduszek powietrznych SRS;
 • Aktywne przednie zagłówki pomagają ograniczyć ewentualne obrażenia kręgosłupa szyjnego w określonych przypadkach uderzenia od tyłu z małą prędkością.

Lexus RX L 2017Lexus RX L 2017 fot. Lexus

Lexus RX L - wszechstronny i luksusowy

Lexus RX L to flagowy SUV Lexusa w Europie - wykonanie i wyposażenie modelu musi więc stać na najwyższym poziomie. Kabina RX została zaprojektowana z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów, od komfortowych foteli po pieczołowicie wykonane drewniane wykończenie, wyginające się delikatnym łukiem od centralnej konsoli ku schowkowi na rękawiczki.

Dostępny jako opcja wbudowany w osłonę tablicy przyrządów kolorowy wyświetlacz projekcyjny HUD prezentuje najważniejsze informacje na przedniej szybie w polu widzenia kierowcy, pozwalając mu skupić się na drodze.

Najciekawsze elementy wyposażenie Lexusa RX L:

 • Elektryczna regulacja 10 parametrów przednich foteli z regulacją podparcia lędźwi;
 • Trójstrefowa automatyczna klimatyzacja z filtrem powietrza;
 • Skórzana tapicerka foteli;
 • Elektrycznie unoszone drzwi bagażnika;
 • Pakiet Navigation z wyświetlaczem o przekątnej 12,3 cala, sterownikiem Remote Touch, zaawansowanym rozpoznawaniem poleceń głosowych, cyfrowym radiem DAB, bezprzewodową ładowarką itd.;
 • 15-głośnikowy system audio Mark Levinson Surround;
 • Ogrzewane i wentylowane przednie siedzenia oraz ogrzewana kierownica.

"Samochód tankuje się wodorem w ciągu 2,5 minuty. Może przejechać 600 km, a Polska ma tego gazu pod dostatkiem."

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.