Jak bezpiecznie przewozić sprzęt sportowy samochodem? Podpowiadamy, co przyda się w trasie aktywnym kierowcom

Planujesz aktywny urlop? Masz własny rower, kajak czy deskę surfingową, którą musisz przewieźć do miejsca wypoczynku, a nie wiesz, jak to zrobić? Podpowiadamy, czego będziesz potrzebować.

Jak przewozić sprzęt sportowy?

Duży sprzęt sportowy taki jak rowery czy kajaki najlepiej przewozić na specjalnie zakupionych w tym celu bagażnikach. Do wyboru mamy przede wszystkim modele dachowe oraz montowane na haku holowniczym. Te pierwsze mają niestety sporą wadę - utrudniają wjazd do garażu i zwiększają zużycie paliwa (większy opór powietrza). Często są jednak tańsze od tych montowanych na haku, dlatego warto przemyśleć ich zakup, jeśli planujesz spędzić urlop na własnym rowerze.

Bagażnik dachowy Thule Sprint, 895 złBagażnik dachowy Thule Sprint, 895 zł fot. materiały prasowe

Więcej o wyborze odpowiedniego bagażnika na sprzęt sportowy pisaliśmy także tutaj >>>

Jak spakować duży bagaż?

Jeżeli wybieramy się na aktywny wypoczynek, z pewnością będziemy mieć ze sobą także sporo dodatkowych sprzętów i akcesoriów, co może powodować problemy przy pakowaniu. Do walizki spakujemy znacznie więcej, gdy skorzystamy z worków próżniowych. To doskonały i niedrogi gadżet, który pomoże nam uporać się z problemem ograniczonego miejsca w bagażniku.

Akcesoria dla aktywnych podróżników

Poza odpowiednim spakowaniem bagażu warto pomyśleć także o zapewnieniu sobie komfortu w czasie jazdy. Każda osoba, która aktywnie planuje spędzić wypoczynek, wie, że ważne jest odpowiednie odżywianie i nawodnienie. Dlatego na czas podróży proponujemy zabrać ze sobą termosy, butelki filtrujące i lodówki turystyczne. Dzięki temu unikniemy jedzenia w przydrożnych barach i zajazdach, gdzie często jakość jedzenia i jego świeżość są wątpliwe. Takie akcesoria przydadzą się oczywiście nie tylko w trasie, ale również w czasie samego urlopu. 

Akcesoria dla aktywnych podróżnikówAkcesoria dla aktywnych podróżników kolaż redakcja, materiał partnerów, fot. pexels

Poniżej prezentujemy więcej sprzętów i akcesoriów, które ułatwią wam przygotowanie się do dłuższej podróży i pomogą odpowiednio zadbać o wasz sprzęt sportowy podczas jazdy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.