Jakie opony letnie wybrać? Najlepsze propozycje do 200, 300 i 500 zł

Jeśli jeszcze nie wymieniliście opon na letnie, to najwyższy czas się za to zabrać, ponieważ zima już raczej w tym roku nie wróci. A jeżeli stoicie przed dylematem, jakie opony zakupić - zobaczcie wybrane przez nas modele na każdą kieszeń.

Jakie opony letnie wybrać?Jakie opony letnie wybrać? fot. pexles

Opony letnie do 200 zł

W tym przedziale cenowym znajdziemy przede wszystkim opony klasy ekonomicznej, które są dobrym rozwiązaniem, jeżeli nie potrzebujesz najnowszych nowinek technologicznych. To opony niezłej jakości w bardzo przystępnej cenie, które wykorzystują sprawdzone, starsze technologie produkcji. Sprawdzą się doskonale dla osób, które nie jeżdżą bardzo dużo oraz rzadko wyruszają w bardzo długie trasy.

Opony letnie do 300 zł

To dobry kompromis pomiędzy ceną i jakością. Nie mamy tutaj do czynienia z przełomowymi technologiami bieżnika, ale zdecydowanie możemy powiedzieć, że dla producentów liczy się funkcjonalność i dobry stosunek jakości do ceny. Są doskonałą opcją dla osób preferujących spokojną jazdę i poruszają się głównie po mieście. Znajdziemy w tym przedziale cenowym przede wszystkim opony takich producentów, jak Dębica, Barum czy Zeetex. Ale w sklepach internetowych można również w tej cenie dostać modele od Uniroyal, Firestone czy Fulda.

Opony letnie do 500 zł

Te opony wyższej klasy to propozycja dla wymagających kierowców. Sprawdzają się w bardziej ekstremalnych warunkach oraz przy wszelkich niemal typach nawierzchni. W tym przedziale cenowym zwykle znajdziemy już najnowocześniejsze modele, które wyróżniają się przełomowymi technologiami oraz zastosowanymi przy produkcji materiałami. Wśród nich najbardziej znani producenci to np. Pireli, Goodyear, Michelin czy Continental. Przeznaczone są do aut klasy średniej, limuzyn, samochodów sportowych oraz tych z dużą mocą silnika. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA