Najem samochodów na kilometry - rewolucyjny sposób na nowe auto?

Nowa platforma Happy Miles pozwala na znaczne obniżenie kosztów związanych z zakupem i utrzymaniem auta. Jak to możliwe? Płacisz za przejechane kilometry, a nie za garażowanie. Sprawdziliśmy, czy to się opłaca.

Leasing na kilometry

Happy Miles to projekt Idea Banku i Getin Rent, który skierowany jest zarówno dla indywidualnych klientów, jak i przedsiębiorców. Jego podstawowym założeniem jest leasing na kilometry. O co chodzi? Płacimy niewysoką, stałą ratę leasingową, do której doliczana jest kwota za przejechane kilometry. Jej wysokość obliczana jest na podstawie wskazań GPS, który zamontowano w samochodzie. To bardzo ciekawa opcja między innymi dla osób, które nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na zakup samochodu w kredycie czy za gotówkę. 

Seat Ibiza w ofercie Happy MilesSeat Ibiza w ofercie Happy Miles materiały partnera

Ile to kosztuje?

Rata podzielona jest na dwie części - stałą, która zależna jest od modelu samochodu, na jaki się zdecydujemy oraz zmienną - określaną za przejechane kilometry. Cena za jeden przejechany kilometr waha się od 34-80 groszy, co również zależy od modelu samochodu. W programie nie wliczone są koszty ubezpieczenia oraz paliwa, jednak klient nie ponosi już dodatkowych kosztów z tytułu serwisowania samochodu. 

To doskonała opcja dla osób, które nie korzystają z samochodu regularnie. Takie rozwiązanie bardzo pozytywnie wpływa zarówno na budżet rodziny, jak i firmy - może być bowiem dopasowywane do aktualnej sytuacji finansowej. Warto również zauważyć oszczędność wynikającą z tego, że nowy samochód traci bardzo dużo na wartości w pierwszych latach od zakupu. W przypadku leasingu na kilometry, nie musimy przejmować się tym kosztem. 

Zakup bez wizyty u dilera

Innowacyjnym rozwiązaniem jest nie tylko sposób finansowania samochodu, ale także sam jego zakup. Na stronie internetowej możemy zamówić wybrany przez nas samochód oraz zapoznać się z cenami - zarówno stałej raty, jak i kosztu za przejechany kilometr. Przygotowanie umowy odbywa się przez telefon - wystarczy zostawić na stronie numer telefonu, a przedstawiciel oddzwoni do nas. Dostępne okresy najmu to 2, 3 i 5 lat, dzięki czemu mamy możliwość częstej wymiany samochodu. Bank przekonuje również, że jest to rozwiązanie najkorzystniejsze finansowo, ponieważ nie jesteśmy obciążeni serwisowaniem starszego auta

Oferta Happy MilesOferta Happy Miles materiały partnera

Happy Miles to bardzo ciekawy projekt, który wpisuje się w aktualne trendy panujące na rynku. Coraz częściej przekonujemy się do wynajmu usług w ramach abonamentu (np. w serwisach takich jak Netflix, Spotify czy Uber), co bank chce wykorzystać, zachęcając klientów do podobnego spojrzenia na korzystanie z samochodu. 

Więcej o:
Komentarze (24)
Najem samochodów na kilometry
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • e-manitou

  Oceniono 7 razy 7

  Ta oferta jest ... średnia, delikatnie mówiąc. Może być korzystna co najwyżej dla osób które potrzebują auta do zaparkowania pod blokiem. Żaby nie być gołosłownym policzmy. Seat Ibiza - czynsz miesięczny to 611PLN brutto. Zakładając, ze jeździmy mało, baaaaardzo mało - powiedzmy 6tys. km rocznie czyli średnio 500km miesięcznie. Koszt km dla Ibizy to 0,51PLN co nam daje 270PLN, razem z czynszem 881PLN. Na przykład w programie Hyundai Abonament model i20 mamy w cenie 799PLN brutto miesięcznie przy średnim limicie 1300 km miesięcznie (czyli dwa razy więcej). Do tego w przypadku i20 mamy ubezpieczenie w cenie a w przypadku Happy Miles trzeba je doliczyć, pewnie coś ok. 200-300 PLN miesięcznie. Zrównując limity km koszt Ibizy przy przebiegu 1300km miesięcznie + ubezpieczenie to ok. 1500PLN, koszt Hynday i20 800PLn ...

 • Gość: Odbytej

  Oceniono 4 razy 4

  Trzeba mieć cztery klasy podstawówki albo nie umieć liczyć, żeby korzystać z takich ofert. Decydują się na nie ludzie, którzy nie mają pieniędzy na zakup nowego auta i taka oferta stopniowo zaciska im pętlę na szyi.

 • okiemserca

  Oceniono 2 razy 2

  Jesli to reklama i artykuł sponsorowany - prosze o oznaczenie. jesli to artykuł dziennikarski - to strasznie słaby.
  Więcej dowiaduję sie z komentarzy niż z treści artykułu, nie ma analizy oferty, nie ma wyliczen dla przykładowych aut i przebiegów nie ma wreszcie porównania z innymi formami wynajmu albo zakupu na kredyt itd. Płytko i byle jak - to nie jest dobre dziennikarstwo niestety :-(

 • Gość: kamil

  Oceniono 8 razy 2

  Panie Łukaszu, zapraszamy na premiumrentselection.pl.
  Audi Q5 - 1699zł brutto w abonamencie na 15 miesięcy.

 • artur3108

  Oceniono 1 raz 1

  Firma Happy miles to jakies nieporozumienie. Zamowilem auto przez telefon. Wszystko ladnie pięknie az do czasu gdy pojechalem je odebrac do salonu. Ku mojemu zdziwieniu zamiast automatycznej skrzyni biegów zobaczylem manualną. Nie odebralem auta i dzisiaj mija drugi tydzien jak mnie zwodza. Nie ma ani auta ani pieniędzy. Proszę poczytac i zobaczyc opinie o tym leasingu. Totalne rozczarowanie.

 • Gość: we

  Oceniono 1 raz 1

  co kto lubi , ja bym nigdy nie wybral takiej oferty

 • Ktoś coś

  0

  Przyznam, że mnie w takim razie bardziej przekonuje oferta abonamentu, w którym płacę comiesięczną stałą ratę i mam roczny limit kilometrów, jak np. w ofercie Master1. Mogę wtedy łatwiej zaplanować miesięczny budżet i nie przejmować się każdym przejechanym kilometrem, który muszę przeliczać na złotówki

 • Gość: gelo

  0

  chyba bardziej opłaca się jakieś 2-3 letnie auto w hajmigu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX