Opony do 300 zł - najlepszy kompromis pomiędzy jakością, a ceną

Czy dobre opony muszą być bardzo drogie? Niekoniecznie - wybraliśmy dla was najciekawsze oferty na opony zimowe w rozsądnych cenach.

Letnia opona Ecopia firmy BridgestoneLetnia opona Ecopia firmy Bridgestone fot. Bridgestone | Letnia opona Ecopia

Mimo niższej ceny, opony z klasy ekonomicznej i średniej są dobrym wyborem. Produkowane są zazwyczaj z wykorzystaniem starszych, sprawdzonych już technologii, dzięki czemu cena może zostać obniżona. Nie mamy tutaj do czynienia z przełomowymi technologiami bieżnika, ale zdecydowanie możemy powiedzieć, że dla producentów liczy się funkcjonalność i dobry stosunek jakości do ceny. Sprawdzają się przede wszystkim w przypadku osób, które jeżdżą niezbyt dużo oraz preferują spokojniejszy typ jazdy, głównie po mieście.

Znajdziemy w tym przedziale cenowym przede wszystkim opony takich producentów jak Dębica, Laufenn czy Nexen. Jednak jeżeli będziemy chcieli poszukać nieco dłużej, może się okazać, że za mniej niż 300 zł dostaniemy także opony Goodyear, Yokohama czy Nokian. To dobrej jakości opony klasy średniej, które zwykle kosztują nieco więcej, jednak w sklepach internetowych z powodzeniem znajdziemy je w atrakcyjnych promocjach. Te opony uzyskują dobre osiągi zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni, co daje większe poczucie bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Więcej o: