Testy tytanu rozpoczęte - sprawdzian człowieka, maszyny i oleju

Co ma ze sobą wspólnego kierowca testowy Lamborghini, dwóch rywali z serii wyścigów DTM oraz najbardziej popularny na YouTube kierowca rajdowy?

Internauci już mogą to zobaczyć na filmie Titanium Strong Blackout. Jest to pierwsza produkcja z serii Testów Tytanu, która jak nigdy dotąd obrazuje, na czym polega działanie oleju silnikowego Castrol EDGE Titanium FST? w ekstremalnych warunkach. Test odbył się w ubiegłym roku pod Berlinem, na specjalnie na tę okazję wytyczonym, zupełnie nowym torze, nieznanym wcześniej uczestnikom próby. Przedstawia czterech śmiałków - Kena Blocka, Mike'a Rockenfellera, Adriana Zaugga i Augusto Farfusa, którzy po raz pierwszy w całkowitych ciemnościach musieli bezbłędnie pokonać świetlne przeszkody, a do tego jeszcze maksymalnie dopasować się do swoich samochodów i świetnie zsynchronizować z innymi kierowcami.

 

Na kilku fragmentach toru czekały na uczestników testu różne próby - drift, slalom czy piruety w "boksach" wyznaczonych światłami laserów. W ten sposób powstał rodzaj sztafety - każdy z kierowców miał do wykonania inne zadanie. Ken Block skakał Fiestą ST RX43 nad Audi R8 V10 Mike'a Rockenfellera, Augusto Farfus zmierzył się ze slalomem, a Adrian Zaugg musiał pokonać laserowy tunel. "Blackout był dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem. To tak, jakby nagle znaleźć się w grze komputerowej. Wyznaczona światłem laserów trasa pojawiała się tuż przed samochodem i zaraz znikała, a dodatkową trudnością była konieczność zsynchronizowania się z innymi kierowcami. To nie było łatwe" - powiedział Ken Block. O niesamowite efekty świetlne podczas Titanium Strong Blackout zadbały firmy Marshmallow Laser Feast (znana ze współpracy z U2, Miley Cyrus, Sony i Nike) i Logan, która już wcześniej pracowała z Blockiem przy jego Gymkhanie.

Castrol jest synonimem pionierskich osiągnięć i najlepszych osiągów, a motywacją firmy jest przesuwanie granic tam, gdzie jest to możliwe. Dlatego niemal od początku swojego istnienia, od ponad 115 lat, firma pomaga śmiałkom w realizacji ich marzeń.