Wystartowały targi Motor Show Poznań 2013

Wczoraj dostępne dla dziennikarzy i ekspertów, dziś poznańskie targi Motor Show otworzyły swoje podwoje dla wszystkich miłośników motoryzacji. I to nie tylko tej na czterech kołach. Na gości czeka ponad 130 wystawców prezentujących się w siedmiu halach wystawowych. Wśród nich znajdują się marki, które w Polsce po raz pierwszy można podziwiać na żywo. Nic dziwnego, że od rana walą tu tłumy

Wiesmann, Rolls-Royce, Ferrari - auta tych marek to wciąż rzadki widok na polskich ulicach. Ba, Wiesmanna trudno spotkać nawet w rodzimych Niemczech. Do Poznania producent ekskluzywnych, sportowych maszyn przywiózł aż dwa modele: GT MF5 i Roadster MF5. Szkoda przegapić taką okazję. Oba auta można podziwiać na naszym stoisku (Hala nr 5). Serdecznie zapraszamy!

Dla miłośników aut o sportowej duszy dużą ekspozycję przygotowało Ferrari, na której prezentuje m.in. najnowsze dzieło inżynierów z Maranello - model F12berlinetta. Z kolei tym, którzy cenią sobie komfort i luksus w najwyższym wydaniu, gorąco polecamy wizytę na stoisku Rolls-Royce'a, gdzie z bliska można podziwiać Ghosta w dwóch odmianach: "zwykłej" i o wydłużonym rozstawie osi. Spisując listę aut, które trzeba zobaczyć, pamiętajcie też o polskich premierach Mercedesa: modelu CLA, odświeżonej Klasie E oraz niesamowitym SLS-ie AMG w wersji elektrycznej. Taka okazja może długo się nie powtórzyć.

Co jeszcze można podziwiać podczas poznańskiego Motor Show? A co powiecie na najpiękniejszy samochód roku, czyli Jaguara F-Type'a? Uwierzcie na słowo, zdjęcia nawet w połowie nie oddają urody brytyjskiego roadstera. Swoimi najnowszymi modelami chwali się również grupa Volkswagena. Na oddzielnej ekspozycji swoje wdzięki prezentują m.in. Audi SQ5 i RS5 Cabriolet, nowa Skoda Octavia oraz Porsche Cayman.

Z myślą o miłośnikach jednośladów organizator przygotował Salon Motocyklowy, a dla zwolenników wygodnego podróżowania - II Ogólnopolski Salon Caravaningu. Znajdzie się też coś dla maniaków klasycznej motoryzacji oraz latania w przestworzach.

Oj, dzieje się. O ciekawostkach jakie czekają na gości poznańskiego Motor Show moglibyśmy pisać pół dnia. Jednak nie chcemy Was zanudzać. Po prostu, przyjeżdżajcie. Na pewno nie będziecie żałować.

Więcej o: