Motor Show i Salon Motocyklowy w Poznaniu już dziś

Już dziś rozpoczynają się w Poznaniu targi Motor Show, a wraz z nimi Salon Motocyklowy, gdzie zobaczymy na żywo wiele ciekawych nowości.

W Salonie Motocyklowym biorą udział znani producenci motocykli, a także odzieży oraz akcesoriów do tych pojazdów. Są to m.in. takie firmy jak Arkus & Romet, ATV Sweden, Junak, Kymco, Larsson, Modeka, Shoei, Suzuki, Sym, Yamaha Motor.

Yamaha pokazuje całą bogatą ofertę, a przede wszystkim premierowy model turystyczny FJR1300A, sportowy YZF-R1 oraz terenowy Super Ténéré. Zobaczymy także pełną ofertę skuterów o pojemnościach od 50 do 530 ccm.

Również BMW przygotowało atrakcyjne stoisko. Pasjonaci enduro zobaczą długo oczekiwany, nowy model motocykla BMW R1200GS, który ma być jednym z hitów zbliżającego się sezonu.

Motocykle typu cruiser reprezentuje Moto Guzzi California 1400. Włoski producent prezentuje ten model w wersjach Touring i Custom.

Kto lubi mocne wrażenia i frajdę z jazdy motocyklem, ten zachwyci się na targach Motor Show absolutnie wyjątkowym CR&S DUU, o pojemności 1916 ccm. Ta maszyna jest produkowana w zaledwie 100 egzemplarzach rocznie.

Świetną ofertę przygotował Harley-Davidson. Piszemy o niej w osobnym materiale: Nowości Harleya-Davidsona na poznańskim Salonie Motocyklowym .

Ponownie na Motor Show można zobaczyć customowe motocykle. Custom Festival odbywa się po raz czwarty (po raz drugi w ramach Poznańskiego Motor S how). Są to Mistrzostwa Polski oraz jedna z eliminacji Mistrzostw Europy Wschodniej Motocykli Customowych.

Specjalnie dla motocyklistów, którzy kupią bilet wstępu, organizatorzy udostępniają bezpłatny parking dla jednośladów na terenie targów. Parking pomieści ponad 200 maszyn, a w razie wyczerpania miejsc, chętnych do pozostawienia swojego sprzętu w bezpieczniejszym miejscu organizatorzy zapraszają na parking przy ul. Matejki, gdzie udostępnione zostaną kolejne, bezpłatne miejsca postojowe dla motocyklistów. Jedyny warunek, jaki trzeba spełnić, to zakup biletu wstępu. Tutaj także ułatwienie: bilet będzie można zakupić bezpośrednio przy bramie wjazdowej na tere n targów (wjazd od ul. Święcickiego). Miejsce, gdzie będzie można postawić swoją maszynę zlokalizowane jest tuż przy pawilonie Salonu Motocyklowego, co bez wątpienia uczyni zwiedzanie targów jeszcze bardziej komfortowym.

Czwartek jest dniem dla dziennikarzy i biznesu. Od piątku zwiedzać mogą wszyscy zainteresowani. Bilet normalny na piątek, sobotę i niedzielę (upoważnia do jednorazowego wejścia na Motor Show) kosztuje 17 zł. Można też kupić bilet rodzinny w cenie 13 zł za osobę, gdy rodzina jest co najmniej 3-osobowa. Wycieczki i grupy zorganizowane, także szkolne, płacą 17 zł za osobę. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. Bilety można nabyć w kasach MTP, czynnych w godzinach od 9.30 do 18.30 w trakcie trwania targów.

Więcej informacji: www.motorshow.pl

Więcej o: