Ypsilon - historia modelu

Chociaż pewnie niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, historia modelu Ypsilon sięga połowy lat osiemdziesiątych

Lancia Y10Lancia Y10 Fot. Lancia

1985

Model Y10 oficjalnie zadebiutował na targach motoryzacyjnych w Genewie. Na scenę wkroczyła innowacyjna koncepcja małego samochodu, zdolnego zaspokoić wymagające gusta elitarnego grona klientów.

Od początku zaskoczenie wywołała mocno ścięta z tyłu bryła nadwozia z czarnym, satynowym wykończeniem tylnej klapy. Charakterystycznymi cechami niewielkiego nadwozia była dobra aerodynamika, wbudowane w karoserie klamki drzwi i lekko zwężający się ku tyłowi dach. Rozwiązania te, niespotykane dotąd w ekonomicznych autach, nadały temu modelowi nowatorski charakter, który miał mu towarzyszyć w kolejnych latach. Model Y10 zdobył swoje miejsce w historii.

 

belkabelka belka

Lancia YLancia Y Fot. Lancia

1996

Narodziła się Lancia Y: elitarna i oryginalna, o bardzo wyrazistej stylistyce i osobowości.

 

belkabelka belka

Lancia YpsilonLancia Ypsilon Fot. Lancia

2003

Jego niepowtarzalna, chromowana atrapa chłodnicy z elegancko wkomponowanym logo marki stała się symbolem temperamentu pełnego stanowczości, uroku i przekory.

Elegancka stylistyka wyróżniała się łagodnie zarysowanymi łukami lamp i delikatnymi przetłoczeniami wzdłuż boków nadwozia, które zdawało się emanować chęcią dominacji nad ulicami miasta. Najwyższa klasa w kategoriach elegancji, technologii i osiągów, która odcisnęła swój ślad w historii motoryzacji.

 

belkabelka belka

Lancia YpsilonLancia Ypsilon Fot. Lancia

2011

Ypsilon się zmienia, ale wciąż pozostaje unikalny. Wraz z pojawieniem się nowej Lancii Ypsilon samochód miejski zaczął aspirować do klasy premium.

STYL: Niewielka, lecz komfortowa - dzięki pięciorgu drzwi, które wydają się być trojgiem. ISTOTA: Pełna zaawansowanych rozwiązań z dziedziny technologii i inżynierii. NASTAWIENIE: Dostępna z szeroką gamą silników, które zapewniają doskonałe osiągi przy niewielkim zużyciu paliwa i niskim poziomie emisji spalin.

Kwintesencja doskonałej stylistyki i technologii o długości 3 metrów i 84 centymetrów.