Jeep Cherokee | Samochód marzeń

Tak, jak na sportowe buty, niezależnie od ich producenta, powszechnie mówi się adidasy, tak samochody terenowe, bez większego zastanowienia, nazywamy dżipami.  Tym razem mamy jednak do czynienie z prawdziwą legendą

Jeep | Historia w pigułce

Jeep - to marka, która swoją sławę budowała od lat czterdziestych ubiegłego wieku do tej pory, ma się świetnie. Nie straszne jej są kryzysy, wojny i kataklizmy. Jest wręcz przeciwnie, im trudniej tym dla niej lepiej. Pierwsza cywilna wersja wyprodukowana została jeszcze w 1945 roku i był to model Jeep CJ2A.

Pierwszy "cywilny" Jeep CJ-2A powstał w roku 1945. Wyposażenie obejmowało otwieraną klapę tylną, koło zapasowe na burcie nadwozia, powiększone reflektory oraz zewnętrzny korek wlewu paliwa i wiele innych detali, niespotykanych w jego militarnym pierwowzorze. Niektóre z podzespołów tego pojazdu - m.in. czterocylindrowy rzędowy silnik o pojemności 2,2 litra, skrzynia biegów T-90A, skrzynka rozdzielcza Spicer 18 i pływające mosty stosowane były także w modelach późniejszych.

Już w najbliższą niedzielę widzowie programu "Samochód marzeń - kup i zrób" będą mieli okazję śledzić renowację egzemplarza Jeepa Cherokee z 1988 roku z benzynowym, sześciocylindrowym, rzędowym silnikiem R6 o pojemności 4 litrów.

>>> Jeep Cherokee - tańszy niż myślisz <<<

Do tej pory w "Samochód marzeń - kup i zrób": BMW E30 Citroen BX GTI Toyota Corolla e90 Mini Cooper

Zgłoszony do programu samochód jest sprawny mechanicznie, a jego główny problem to blacharka i lakier. Ktoś już wcześniej próbował przygotować karoserię do nałożenia nowego lakieru, lecz zrobione było to niestety nieudolnie. Interwencja Adama Klimka z Motoricus.com jest w tej sytuacji nieodzowna. Wymianie i naprawie musiało ulec jeszcze kilka innych elementów. Jaki będzie efekt końcowy ekipy Adama Klimka? Tego nie możecie przegapić!

Patron medialny:

Źródło: Motoricus.com

ZOBACZ TAKŻE:

Jeep nie zaliczył testu łosia | Wideo

Jeep w stylu retro

"Samochód marzeń - kup i zrób"

Więcej o: