Samochód marzeń - kup i zrób | BMW e30

W niedziele rusza pierwszy odcinek nowej serii programu "Samochód marzeń - kup i zrób". Tym razem na warsztat trafiło BMW e30. Ile kosztuje remont takiego auta? Co trzeba wymienić myśląc o codziennej i spokojnej eksploatacji? Wszystkie informacje znajdziesz na Moto.pl

Już w najbliższą niedzielę, 30 września, o godz. 10:10 na antenie TVN Turbo wyemitowany zostanie pierwszy odcinek nowej serii programu "Samochód marzeń - kup i zrób". Autorzy programu rozpoczęli z wysokiego C i postanowili na początek wziąć na warsztat samochód absolutnie kultowy. To BMW e30 cieszące się wśród fanów motoryzacji ogromną popularnością w latach 80 i 90 ubiegłego wieku. Model ten zdobył uznanie także u miłośników wyścigów i tuningu zarówno tych profesjonalnych jak i domorosłych. Dzisiaj BMW e30 również powoduje u wielu szybsze bicie serca.

Egzemplarz poddany renowacji w "Samochodzie marzeń" posiada bardzo długą i bogatą historię. Niestety odcisnęła ona na nim znaczące piętno. Po wstępnych, zewnętrznych oględzinach sprawiał wrażenie dobrze utrzymanego i zwiastował, że prace nad nim będą czystą przyjemnością. Jego właściciel miał także bardzo podobne zdanie o swoim pojeździe i wskazywał tylko na kilka usterek przeszkadzających w codziennej, bezpiecznej eksploatacji.

Po przejęciu samochodu od właściciela, prowadzący program Adam Klimek, ekspert motoryzacyjny Motoricus, wykonał jazdę próbną i poddał auto wnikliwemu przeglądowi, aby ocenić jego faktyczny stan techniczny. Szybko okazało się, że względnie zadbane nadwozie nieudolnie przykrywa fatalny stan wielu podzespołów. Egzemplarz przez wiele lat naprawiany był i modyfikowany przez kolejnych właścicieli. Mimo tego, że ich zamiarem było usportowienie samochodu i podwyższenie osiągów, to z całą pewnością nie można powiedzieć, że był to tubing. To jedynie pozbawione zasadności, umiejętności i wiedzy ingerencje w elementy mechaniczne.

Szybko okazało się, że przywrócenie blasku temu BMW pochłonie wiele dni ciężkiej pracy. Od czego rozpoczęła się odbudowa? Jakie elementy trzeba było wymienić i ile to kosztowało? Wszystko już w najbliższą niedzielę o godz. 10:10 w TVN Turbo. Ale na tym nie koniec. Dokumentacja zdjęciowa z poszczególnych etapów prac przy odbudowie BMW e30, dokładny kosztorys naprawy oraz filmy z remontowaną "beemką" w roli głównej znajdziesz na moto.pl.

Jako patron medialny programu "Samochód marzeń - kup i zrób" publikujemy przez cały tydzień zdjęcia, porady ekspertów a także oczekiwania, jakie wiąże z odbudową, właściciel remontowanego auta.

Zobacz wideo

Patron medialny:

Więcej o: