Motor Show 2015 | BMW M235i Racing | Wyścigowo w Poznaniu

Wyścigowe BMW M235i Racing, jedyny taki model BMW w Polsce i zaledwie jeden z dwudziestu na świecie, jest jedną z atrakcji stoiska BMW Polska na targach Motor Show w Poznaniu

BMW M235i Track Edition | Tylko 12 sztuk

BMW M235i Racing to najnowszy projekt wyścigowy bawarskiego koncernu, auto przeznaczone dla zespołów niefabrycznych i prywatnych kierowców. Samochód jest wyposażony w rzędowy sześciocylindrowy turbodoładowany silnik o pojemności trzech litrów i mocy 333 koni mechanicznych przenoszonych na tylną oś. W stosunku do modelu dopuszczonego do ruchu drogowego w wersji Racing podniesiono moc maksymalną, dodano mechaniczną blokadę dyferencjału, sportowe zawieszenie i hamulce, klatkę bezpieczeństwa a także obniżające wagę pojazdu elementy wykonane z włókna szklanego i węglowego.

Sprawdź ceny modeli BMW

BMW należy do Macieja Dreszera, 19--letniego kierowcy wyścigowego z Tarnowa, ubiegłorocznego zwycięzcy pucharu TMG GT86 Cup na Nurburgringu. Samochód przyjechał do Poznania prosto z toru Spa, na którym w ubiegły weekend Maciej Dreszer zajął świetne drugie miejsce w swojej klasie (i piąte w klasyfikacji generalnej) podczas wyścigu Trophée des Fagnes otwierającego sezon BMW M235i Racing Cup.

BMW M235i Coupe | Polskie ceny

Więcej o: