Motor Show Poznań 2014 | Premiery Audi | Relacja

Tegoroczna ekspozycja Audi na Poznań Motor Show stoi pod znakiem mocnych premier i napędu na cztery koła quattro. W dniach od 28 do 30 marca br., zwiedzający po raz pierwszy w Polsce mają okazję zobaczyć najnowsze modele z Ingolstadt - Audi S3 Limousine i Audi A3 Cabriolet

Oprócz dwóch nowości obejrzeć można paletę samochodów z napędem quattro, m.in. sportowe Audi RS 7 czy Audi RS Q3. Stoisko Audi, podobnie jak w latach ubiegłych, zlokalizowano w pawilonie 3A MTP, który w całości oddano we władanie marek Grupy Volkswagen.

 

Premierowe Audi S3 Limousine to auto o dużej mocy i wysokiej efektywności. Napęd na cztery koła quattro montuje się w nim standardowo. Wyposażony w mocny silnik 2.0 TFSI o mocy moc 221 kW (300 KM) i momencie obrotowym 380 Nm samochód, dostępny jest w dwóch wersjach: z sześciobiegową manualną skrzynią biegów i z przekładnią automatyczną S tronic. Audi S3 Limousine z przekładnią automatyczną S tronic rozpędza się od zera do 100 km/h w 4,9 sekundy, a w połączeniu z manualną skrzynią biegów w 5,3 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h. Co charakterystyczne, zastosowane tu usportowione zawieszenie sprawia, że karoserię Audi S3 Limousine osadzono o 25 mm niżej niż w wersji standardowej.

Nowe Audi A3 Cabriolet ma lekki tkaninowy dach, który otwiera się i zamyka elektrohydraulicznie w mniej niż 18 sekund, również podczas jazdy, jeśli prędkość nie przekracza 50 km/h. Wnętrze kabrioletu ma lekki i jasne charakter, nawiązuje do wyglądu i wyposażenia luksusowych limuzyn. Nowe Audi A3 Cabriolet wyposażane jest seryjnie w jeden z dwóch silników TFSI lub silnik TDI. Wszystkie jednostki napędowe spełniają europejską normę Euro 6. Ich pojemność to: 1,4, 1,8 i 2 litry, a moc sięga od 103 kW (140 KM) do 132 kW (180 KM). Na życzenie, samochód dostępny będzie także z napędem na cztery koła quattro.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi z dopiskiem RS | To już 20 lat

Więcej o: