Zabytki na Poznań Motor Show

W dniach 18-20 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się MOTOR-SHOW 2011. Na wystawie Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolski pokaże ponad dwieście pojazdów zabytkowych, w tym konstrukcje polskie.

MOTOR-SHOW 2011 to wystawa poświęcona motoryzacji. Tej współczesnej, ale także tej dawnej. Oprócz 36 producentów samochodów (w tym Bentley, Maserati i Porsche) i motocykli na targach będzie można podziwiać także kolekcję starych aut, motocykli i rowerów wystawioną przez Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolskiego.

Muzeum Motoryzacji postanowiło nadać tej ekspozycji wyjątkową rangę. Na MTP wystawiało swoje pojazdy kilkunastokrotnie. Nigdy jednak wcześniej nie były to ekspozycje o tak dużym rozmachu. Do dyspozycji wystawy oddane są dwa pawilony: cała hala nr 9 o powierzchni ponad 3000m2 i ponad 1000m2 w hali nr 3.

Zwiedzający będą mogli oglądać ponad 100 samochodów, kilkadziesiąt motocykli i blisko trzydzieści rowerów. Hala nr 3 poświęcona zostanie pojazdom związanym z powojenną historią polskiej motoryzacji, uzupełnioną samochodami produkowanymi w dawnych państwach bloku socjalistycznego. To bardzo sentymentalna podróż do czasów Pobied, Warszaw, Syren, Trabantów i innych pojazdów. Były one obiektami westchnień wielu osób w tamtych wcale tak nieodległych czasach.

Gratką dla miłośników starych samochodów będzie także wystawa zabytkowych Mercedesów pokazywanych przy okazji 125 lecia marki. Kilkadziesiąt zabytkowych aut pokaże diler Mercedesa Duda-Cars pod hasłem "125! Lat temu wymyśliliśmy samochód".

Poznań Motor Show już 18 marca

Nowe BMW serii 6 i Mercedes CLS na Poznań Motor Show 2011

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.