Drogie korki

Korki uliczne kojarzą się nam głównie z mnóstwem straconego czasu. Czy słusznie? Według włoskich specjalistów straty finansowe są równie dotkliwe...

Korki uliczne to codzienne zmora prawie każdego z nas. Towarzyszą nam podczas porannej drogi do pracy i popołudniowego powrotu. W weekendy również nie jest lepiej. Wystarczy spojrzeć na parkingi pod centami handlowymi lub na wylotówki z miast. Dramat! Czy zdenerwowany szef, zimny obiad czy zrujnowany spokój to jedyne konsekwencje?

Włoski Automobil Club oszacował, że w ciągu roku Włosi tracą 40 miliardów euro stojąc w korkach ulicznych! Badania i analizy przeprowadzono w czterech największych miastach - Rzymie, Mediolanie, Turynie i Genui.

Niechlubny prym wiodą mieszkańcy Rzymu i Mediolanu. Rocznie spędzają oni w samochodach około 500 godzin, z czego połowę w korkach. Straty poniesione przez każdego kierowcę, to około 650 euro.

Włoski automobilklub postawił sobie zadanie usprawnienia ruchu ulicznego we Włoszech. Jego większa płynności pozwoli oszczędzić czas warty w sumie 16 miliardów euro.