W służbie Jej Królewskiej Mości

Niedawno pisaliśmy o tym, że po Włoszech jeździ Lamborghini Gallardo w policyjnych barwach. Teraz z kolei policja na Wyspach Brytyjskich wzbogaciła się o wyjątkowe auto - Mitsubishi Lancer Evolution X.

Wydział Przestępczości Drogowej w Południowym Yorkshire otrzymał właśnie do dyspozycji doskonale znanego z rajdowych tras Miśka w specyfikacji Evo X. Policjanci są zachwyceni i trudno się m dziwić - nie każdy może służbowo jeździć takim Mitsubishi. Bardzo zadowoleni są też mieszkańcy hrabstwa. Policja z tego rejonu ma już Mistubishi Evo VII i Evo IX, oba doskonale sprawdzają się w roli ruchomych stróżów prawa. Evo X ma brać udział w akcjach przeciwko handlarzom narkotyków i złodziejom samochodów.

Inspektor Slack z Policji Południowego Yorkshire wyjaśnia przyczyna zakupu nowego Evo:"Ma doskonałe właściwości jezdne - możemy je wykorzystywać do maksimum, przy okazji zachowując minimalne ryzyko wypadku". Policjanci przyznają też, że jeżdżenie Evo ma olbrzymie znaczenie psychologiczne - praktycznie nikt nie próbuje uciekać takiemu radiowozowi, wiedząc, że szanse powodzenia tego przedsięwzięcia są nikłe. Dla większego efektu policyjne Mitsubishi będą uczestniczyć w ważnych akcjach we trójkę.

Evo-radiowóz ma oczywiście zamontowane wszystkie policyjne systemy elektroniczne, z ANPR (Automatic Number Plate Recognition) - automatycznie rozpoznającym tablice rejestracyjne wozów i sprawdzającym je w bazie danych - na czele.

 

Informacje o policyjnym Lamborghini Gallardo znajdziesz tutaj.