Rodaczka w kalendarzu Pirelli

W przyszłorocznym kalendarzu Pirelli po raz pierwszy pojawi się Polka - Małgosia Bela. Razem z sześcioma koleżankami - supermodelkami trafiła przed obiektyw Petera Bearda. Jest też zła wiadomość - do Polski trafi jedynie 150 egzemplarzy tego najbardziej ekskluzywnego kalendarza na świecie.

Oprócz pięknej Polki do zdjęć pozowały: Daria Werbowy, Emanuela de Paula, Isabeli Fontana, Lara Stone, Mariacarla Boscono i Rianne Ten Haken. Scenerią do fotografii trzydziestego szóstego już wydania kalendarza była dzika przyroda delty rzeki Okawango i Pustynia Kalahari w Botswanie. Tematem obrazów jest nadmierna eksploatacja naturalnych zasobów Czarnego Lądu. Zafascynowany Afryką fotograf chciał ponoć pokazać nadużycia, jakich dopuszczono się na przyrodzie tego kontynentu. Co mają do tego roznegliżowane modelki? Nie wiem, ale jestem ciekaw efektu, bo modelki pozowały w otoczeniu słoni, bagien i egzotycznej roślinności.

Małgosia Bela urodziła się w 1977 roku w Krakowie. Karierę modelki rozpoczęła w wieku 21 lat, szybko przeniosła się do Nowego Jorku. Brała udział w kampaniach reklamowych takich marek jak: Calvin Klein, Gucci, Louis Vuitton, Valentino i Versace. Pojawiła się na okładkach Vogue'a w wielu krajach, grała w kilku polskich filmach. W 2007 roku została twarzą perfum Opium Yves Saint Laurent.

Pierwszy kalendarz Pirelli powstał w 1964 roku. Kalendarz do dziś nie jest na sprzedaż. Na świecie ukazuje się zaledwie kilkanaście tysięcy egzemplarzy, do Polski trafia jedynie 150 sztuk. Pierwszy egzemplarz zawsze przekazywany jest na ręce królowej Anglii.

Premiera Kalendarza Pirelli 2009 odbędzie się już 20 listopada 2008 roku w Berlinie, ale fotografie zrobione podczas sesji w Afryce możesz obejrzeć już teraz.