Suzuki Jimny 1.3 JLX

Suzuki Jimny to lekka, zwrotna i tania terenówka. Gdybym miał domek w górach, nie zastanawiałbym się nad innym autem.

Jimny ma teraz nowy silnik ze zmiennymi fazami rozrządu, a także bardziej funkcjonalne wnętrze wykonane z materiałów lepszej jakości. To pierwsze sprawi radość facetom, to drugie jest ukłonem w stronę pań, które chętnie kupują najmniejszą terenówkę Suzuki. Inna ważna zmiana: napęd na przednie koła dołącza się przyciskiem na konsoli, a nie dźwignią jak w poprzedniej wersji. Podczas jazdy w ciężkich warunkach przycisk okazał się praktyczniejszy, bo napęd na przednią oś można dołączyć jednym ruchem ręki.

Dlaczego małe Suzuki doskonale nadaje się do wypraw w góry? Bo Jimny to najkrótsza terenówka na naszym rynku (362,5 cm). Zawracanie na górskiej drodze nie byłoby równie bezpieczne w innym aucie terenowym. Oprócz zwrotności zaletą samochodu jest mała masa (1090 kg). Na grząskich rozlewiskach Narwi auto nie sprawiało żadnych problemów. I to bez dołączania przedniego napędu!Koło zapasowe zamocowano na tylnych drzwiach, co dodaje terenowego sznytu linii auta, a jednocześnie nie ogranicza pojemności bagażnika. Mimo to bagażnik wydaje się najsłabszym punktem Suzuki: mieszczą się w nim tylko dwa plecaki. Po złożeniu tylnej kanapy pojemność zwiększa się z 85 do 620 litrów, ale to rozwiązanie dla dwojga.

Jimny niczego nie udaje - to po prostu jest terenówka. Zbudowane na ramie, wyposażone w reduktor auto radzi sobie w każdych warunkach. Nie gorzej niż jego groźnie wyglądający konkurenci. Cena 54 900 zł nie jest wygórowana.

WYNIK MINITESTU

plusy - minusy

+ dobre własności jezdne

+ duża zwrotność

+ bogate wyposażenie

- mały bagażnik

DANE TECHNICZNE

Suzuki Jimny 1.3 JLX

POMIARY TESTOWE*

* przy 9°C na suchej nawierzchni

Cena wersji testowanej 54 900 zł

Więcej o: